25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۱ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  823466
رئیس کمیته بهداشت اسکان فرهنگیان قم:
مدارس اسکانی آموزش و پرورش قم با دقت تمام توسط کمیته بهداشت مورد نظارت قرار می گیرند

رئیس بهداشت اسکان آموزش و پرورش قم گفت: بازرسی از318 واحد آموزشی استان که جهت اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده اند یکی از محورهایی هستند که در دستور کار بازرسان این کمیته قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم  محمد احمدی کوهپایه اظهار داشت: بازرسان  کمیته بهداشت با حضور در مدارس و بررسی کم و کیف وضعیت بهداشتی  نسبت به بازرسی بهداشتی اولیه اقدام لازم را انجام و نسبت به رفع مشکلات احتمالی  بهداشتی اقدامات لازم را بعمل  می آوردند.

وی در همین راستا افزود : کمیته بهداشت اسکان فرهنگیان با هدف ایجاد محیطی سالم و بهداشتی برای زائرینی محترم کریمه اهل بیت سلام الله علیها با برگزاری چندین جلسه با حضور کارشناس مسئولان بهداشت نواحی تابعه به رعایت دقیق موارد بهداشتی تاکید نموده و خولاستار نظارت دقیق در این مورد شده اند.

وی تاکید کرد: کلیه مدارس منتخب تا ۱۵ فروردین حداقل دوبارمورد بازرسی بهداشتی قرار میگیرد.

وی در ادامه در خصوص مواردی که در مدارس منتخب مورد بازرسی بهداشتی قرار می گیرند، گفت: بهداشت محیط مدرسه, نظافت و رعایت بهداشت سرویس های بهداشتی, وضعیت سیستم آب گرم و نور و تهویه و همچنین کنترل کیفی آب شرب مدارس و درصورت فعال بودن بوفه در این ایام از بوفه مدرسه و مواد غذایی آن مورد بازرسی بهداشتی قرار می گیرد.

رئیس کمیته بهداشت اسکان آموزش و پرورش استان قم نظارت بر توزیع اقلام بهداشتی ، برگزاری جلسه ویژه خدمتگزارن محترم مدارس و رعایت نکات بهداشتی ، تدوین دستور العمل بهداشتی و ابلاغ به مداس مجری طرح ،تدوین دستور العمل استفاده از مواد ضد عفونی کننده و استفاده از آن قبل ، حین و بعد از اسکان جهت جلوگیری از بیکاری های واگیردار شایع بویژه در سرویس های بهداشتی ، نظارت بر تهیه و تجهیز جعبه کمک های اولیه مدارس مجری طرح ف هماهنگی و تعامل با دستگاه های برون سازمانی از قبیل مرکز بهداشت ، معاونت غذا و دارو ، اداره کل انتقال خون ، دانشگاه علوم پزشکی ، اداره کل هلال احمر اشاره کرد و گفت : به همین منظور 20هزار بروشور ، پوستر و تراکت بهداشت آماده گردیده که با نظام مندی مناسب بین زائرین توزیع و همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه با اشاره به سخن امام علی علیه السلام که فرموده اند سلامتی بالاترین نعمت هاست از زائرین عزیز درخواست نمود نسبت به رعایت نظافت و بهداشت اقدام نمایند تا در ادامه سفر خود با مشکلات خاص تهدید کننده سلامتی روبرو نگردند.

وی همچنین با تاکید بر سخن رسول مکرم اسلام صلی الله علیه و آله که فرموده اند زندگی بدون سلامتی لذت بخش نیست سالی مملو از سلامتی ، مهر و محبت و رافت را برای هموطنان عزیز مسالت نمود.

به اشتراک بگذارید :