13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ ۰۱:۰۸:۰۱
کد مطلب:  822893
در پاسخ به حاشیه های ایجاد شده جهت یک بخشنامه :
مدارس خارج از کشور در سال جاری نیز با قوت به فعالیت خود ادامه خواهند داد

روابط عمومی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور برخی توضیحات مربوط به بخشنامه صادره مبنی بر بازگشت بخشی از نیروهای شاغل در مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در پایان خرداد سال جاری را به شرح ذیل منتشر نمود.

با عنایت به بخشنامه 28 اسفند 97 مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور مبنی بر بازگشت بخشی از نیروهای اعزامی شاغل در مدارس ایران در خارج از کشور در پایان خرداد سال جاری و با توجه به فضاسازی های رسانه ای انجام شده بر علیه این مدارس  و همچنین پیگیری رسانه ها و مطبوعات جهت اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی اشعار می دارد:

  1. بخش نامه مربوطه صرفا مکاتبه ی اداری بوده و انتشار آن در فضای مجازی، خارج از چارچوب اداری است و امری پسندیده نمی باشد.
  2. مشمولین بخشنامه حدود 150 نفر از نیروهای اعزامی را شامل گردیده که آن ها در پایان سال دوم و یا بیشتر ماموریت خود می باشند و ضرورتاً می بایست در پایان شهریور سال جاری به کشور بازگردند در حالیکه در حال حاضر نیروهای شاغل در مدارس خارج از کشور قریب به 700 نفر می باشند.
  3. این نیروها پس از اتمام فعالیت سال تحصیلی جاری و پایان برگزاری امتحانات آخر سال به کشور باز خواهند گشت. بنابراین با عنایت به این که بخش دیگری از نیروها همچنان در محل ماموریت حاضر خواهند بود دیگر فعالیت های آموزشی موردنیاز از جمله برگزاری احتمالی کنکور در محل و همچنین امتحانات شهریورماه را برگزار خواهند کرد و بدین ترتیب هیچ اختلالی در کار مدارس ایجاد نخواهد شد.
  4. از آنجا که بخشی از مطالبات سال 97 نیروهای اعزامی به لحاظ مشکلات و مضایق موجود پرداخت نشده به منظور رفاه حال مأموران این تصمیم اتخاذ و مطابق روال معمول از  ابتدای تیرماه همانند دیگر همکاران داخل کشور حقوق و مزایای کامل ریالی آن ها برقرار و پرداخت خواهد شد.
  5. ارسال بخش نامه ی بازگشت مأموران از سه ماه زودتر به منظور رفاه حال ایشان و جهت اطلاع رسانی لازم به مالکان برای تخلیه منازل مسکونی می باشد.
  6. با عنایت به محدودیت بودجه ای و ارزی مدارس خارج از کشور در سال 1397 و همچنین عدم پرداخت بخشی از حق مسکن مربوط به سال 95، بازگشت برخی از نیروها از آخر خرداد 97 موجب صرفه جویی ارزی به میزان 2/5 میلیون یورو خواهد شد که به پرداخت معوقات ارزی سال 97 نیروها اختصاص خواهد یافت.

مجددا تاکید می شود که مدارس خارج از کشور با قوت و قدرت در سال تحصیلی آینده به کار خود ادامه داده و با توجه به سیاست های وزارت آموزش و پرورش نیروی انسانی موردنیاز آن مدارس تأمین و سازماندهی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :