26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ ۱۲:۱۹:۰۰
کد مطلب:  822694
رئیس کمیته فرهنگی ستاد اسکان نورورزی استان گفت:
نماز جماعت رکن فرهنگی ستاد اسکان نورورزی 98

درایام تعطیلات نوروز و از اولین روزهای فعالیت ستاد های اسکان ، هماهنگی های لازم جهت انجام فعالیت های فرهنگی متنوع در ستاداسکان فرهنگیان صورت گرفته وبنرها وبروشورهای با موضوعات نماز ،امربه معروف ونهی ازمنکر، حجاب وعفاف ،امام شناسی ،حضرت معصومه (س) وترویج سبک زندگی اسلامی و مسجد مقدس جمکران تهیه و در پایگاه های اسکان توزیع شده است .

   به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان قم ،  غلامرضا رضایی رئیس کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی اسکان نوروزی با تبریک ایام و فرارسیدن سال جدید گفت: از جمله برنامه های کمیته فرهنگی ستاد اسکان نوروزی سال98 برگزاری مسابقات فرهنگی و اهدا جوایز، نمایشگاه های کتاب ، توزیع فیش غذای متبرک حرم حضرت معصومه سلام الله علیها  به صورت حضوری و معرفی آدرس حرم در فضای مجازی و ایجاد قفسه های بازکتاب و برگزاری نماز جماعت و پاسخ به سوالات شرعی برای زائرین می باشد.

وی گفت : تدابیری اندیشیده شده است تا در محل های پذیرش 5 گانه  زائرین عزیز فرهنگی برای پاسخ به سوالات شرعی ،  روحانیون  معزز حضور یابند، تا ضمن برگزاری نمازجماعت پاسخگوی سوالات شرعی مسافران نیز باشند.

سجادی به برگزاری نماز جماعت در محل های پذیرش زائرین اشاره کرد و گفت: امسال آمادگی کامل جهت اعزام روحانی به آموزشگاه پرجمعیت و برپایی  نمازجماعت وجود دارد.

رئیس کمیته فرهنگی اسکان آموزش و پرورش قم افزود: در برخی از مراکز اسکان آموزش و پرورش قم کتاب هایی به صورت رایگان با موضوعات دینی ، علمی ، آموزشی ، تربیتی وکتاب های کودک به زائرین اهدا می شودکه  می تواند نقش تاثیر گذاری را در سفر معنوی زائرین شهر کریمه اهل بیت سلام الله علیها فراهم آورد.

سیدرحیم سجادی گفت: این کمیته تمامی تلاش خود را در راستای تکریم زائران کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران به کارخواهد گرفت و فعالیت فرهنگی، تربیتی این کمیته تاپایان اسکان ادامه خواهد داشت .

وی در ادامه افزود: درایام تعطیلات نوروز و از اولین روزهای فعالیت ستاد های اسکان ، هماهنگی های لازم جهت انجام فعالیت های فرهنگی متنوع در ستاداسکان فرهنگیان صورت گرفته وبنرها وبروشورهای با موضوعات نماز ،امربه معروف ونهی ازمنکر، حجاب وعفاف ،امام شناسی ،حضرت معصومه (س) وترویج سبک زندگی اسلامی و مسجد مقدس جمکران تهیه و در پایگاه های اسکان توزیع شده است .

وی در پایان تاکیدکرد: روزانه تعدادی کتاب وبسته های فرهنگی همراه با اهدا جوایز بین کودکان ونوجوانان و زائرین فرهنگی قم توزیع می گردد که این مهم خود باعث ایجاد شور و نشاط فرهنگی در بین زائرین شهرکریمه می باشد.

به اشتراک بگذارید :