10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ ۱۴:۳۳:۵۴
کد مطلب:  821298
رئیس اداره امور رفاهی آموزش و پرورش استان خبر داد
آمادگی 40 پایگاه برای اسکان مسافران فرهنگی در نوروز 98 در آذربایجان شرقی

رئیس اداره امور رفاهی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان این‌که 40 پایگاه در 40 منطقه استان در ایام تعطیلات نوروزی آماده‌ی پذیرش مسافران فرهنگی هستند، گفت: 120مدرسه در تبریز با ظرفیت یک هزار اتاق و در برخی شهرستان‌های مسافر پذیر مانند جلفا 15 مدرسه با 150 اتاق، سراب 10 مدرسه با 100 اتاق و خداآفرین 10 مدرسه با 100 اتاق، آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به فرهنگیان در ایام تعطیلات نوروزی هستند .

‌به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ایسنا، مالک افشار، از آغاز پذیرش مهمانان نوروزی از ۲۸اسفند ماه سال جاری در پایگاه‌ها و مدارس استان خبر داد و گفت: تمامی پایگاه‌ها و مدارس استان آماده‌ی پذیرش مسافران نوروزی هستند.

وی با بیان این‌که با توجه به افزایش قیمت بیمه‌ها و خدمات، قیمت اسکان‌ها نسبت به سال گذشته ۱۵درصد افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر اسکان مدارس استان به لحاظ رتبه بندی در سطح ویژه و الف قرار دارند، نرخ اسکان در مدارس ویژه هر شبانه روز ۳۵هزار تومان و در مدارس درجه الف ۲۷هزار تومان اعلام شده است.

وی افزود: امکانات زیادی مانند تخت، یخچال، تلویزیون، فرش و موکت و غیره در مدارس ویژه برای رفاه مسافران آماده شده است.

وی با بیان این‌که تعطیلات نوروز سال ۹۷، ۱۳هزار و ۸۷۱خانوار به استان سفر کرده بودند، گفت: تعطیلات نوروزی سال گذشته حدود ۵۰هزار نفر مسافر در اسکان مدارس استان پذیرش شدند.

رئیس اداره امور رفاهی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که کیفیت مدارس ما در استان برای اسکان مسافران از کیفیت بالایی برخوردار هستند، اظهار کرد: اسکان مدارس استان از لحاظ کیفیت خدمات در سطح کشور رتبه‌ی اول را کسب کرده است.

وی با بیان این‌که ۷۰درصد مدارس رزرواسیون مدارس به صورت آنلاین از طریق سامانه www.eskaneamedia.com انجام می‌شود، گفت: مسافران می‌توانند از سه تا ۲۴اسفندماه با مراجعه به سایت یا به صورت حضوری در پایگاه‌های اسکان پذیرش شوند.

افشار با بیان این‌که مسافران بعد از پنج روز استقرار در استان ما، مابقی روزها می‌توانند به صورت رایگان از اسکان‌های نوروزی استفاده کنند، افزود: اگر مسافری به مدت چهار شب در استان ما مستقر شود، مقرر شده نصف بهای اسکان را پرداخت کند و می‌تواند روز پنجم را نیز به صورت رایگان اسکان کند.

وی عنوان کرد: علاقمندیم تبریز را به مسافران جدید به خوبی معرفی کرده و شعار "همه به تبریز دعوتید" را محقق کنیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: هر سال شهرداری در خصوص تور تبریز گردی با ما همکاری می‌کند، امسال نیز بنر آدرس اسکان‌ها را برای راهنمایی مطلوب مسافران در سطح شهر نصب می‌کنیم.

رئیس امور رفاهی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به آمار پذیرش مسافران نوروزی در تعطیلات تابستان سال ۹۷در استان، گفت: امسال ۴۰هزار خانوار، حدود ۱۶۰هزار نفر مسافر در اسکان‌ها پذیرش شده است که ۹۰درصد این مسافران فرهنگی و مابقی بستگان افراد بودند، به همین دلیل بعد از خراسان رضوی در ارائه‌ی خدمات مطلوب به مسافران رتبه‌ی دوم را کسب کردیم.

 

به اشتراک بگذارید :