14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۱۵:۵۸:۴۶
کد مطلب:  820513
با حضور مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش
68 نفراز دانش آموزان برترعلمی و المپیادی آمل تجلیل شدند

سیزدهمین همایش تجلیل از نخبگان علمی و المپیادی دانش آموزی شهرستان آمل با حضور مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران همراه با تجلیل از ۶۸ دانش آموز برتر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سیزدهمین همایش تجلیل از نخبگان علمی و المپیادی دانش آموزی شهرستان آمل با حضور مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران همراه با تجلیل از ۶۸ دانش آموز برتر برگزار شد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در این همایش گفت:استان مازندران جز استان های پیشرو و کیفیت بخشی آموزشی در دوره متوسطه در کشور است. با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تغییرات در ساختار دوره های تحصیلی و تکالیف و ماموریت های جدید ی برای آموزش و پرورش تعیین شد.

ایشان در ادامه افزودند: از سال تحصیلی 91-92 با استقرار پایه ششم در مقطع ابتدایی، تغییراتی ساختاری در آموزش کشور شروع شد ودر سال تحصیلی جدید که در آن قرار داریم 97-98 با استقرار پایه دوازدهم این تغیرات ساختاری به سرانجام رسید و ما امروز برای اولین بار نظام آموزشی مبتنی بر سند تحول بنیادین را در کشور شاهد هستیم. از سال گذشته با تدوین زیر نظام های سند تحول بنیادین وشناسنامه های کاربردی، کار عملیاتی سند تحول بنیادین آغاز شد. و تمام مسائلی که شما فرهنگیان انتظار دارید چه از نظر کیفی و کمی در شش زیر نظام سند تحول بنیادین دیده شده تا انشالله به هدف برسیم

مدیرکل دفتر وزارتی آموزش متوسطه نظری با توجه به اهمیت سند تحول بنیادین آن را به عنوان یک مجموعه کامل دانست و بیان داشت: با توجه به سند تحول بنیادین باید روش های دست یابی با اهداف را ترسیم کنیم که شاه بیت آن کیفیت بخشی و عدالت آموزشی است.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش با اشاره به این که رویکرد مهارت و حرفه آموزی در هنرستان‌های فنی وحرفه ای و کارودانش به طور جدی دنبال می‌شود، گفت: بسیاری از دانش آموزان پیش از ورود به دانشگاه‌ها وادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی به عنوان کارآفرین می‌توانند فعالیت کنند.

عباس سلطانیان، با بیان این که رویکرد سند تحول بنیادین حرکت از حافظه‌محوری به سمت مهارت‌محوری است؛ افزود، سند تحول بنیادین تأکید دارد که دانش‌آموزان باید همراه با آموزش، مهارت های ویژه ای را نیز بیاموزند.

وی اظهار داشت: تمام تلاش براین است تا پایان سال ۱۴۰۰ با جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان، پوشش تحصیلی را در دوره متوسطه دوم به حدود ۹۵ درصد افزایش دهیم.

 

اسفندیار نظری نیز در این همایش که در سالن شهید رجایی آمل برگزار شد، با بیان این که مازندران در کنکور سال جاری دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی رتبه سوم کشوری را کسب کرده است، گفت: رتبه پایین‌تر از ۱۰۰ تعداد ۴۵ نفر، رتبه کمتر از هزار حدود ۲۴۷ نفر دانش آموز مازندرانی بودند و درمجموع در کنکور سال ۹۷ بعد از استان‌های یزد و سمنان با اختلاف کمی مازندران در مکان سوم قرار گرفت.

اسفندیار نظری افزود: در المپیادهای علمی نیز بیش از ۱۰ هزار و ۵۵۱ دانش آموز مازندرانی شرکت کردند که در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته که از این شمار تعداد ۴۵۱ نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

وی با اشاره به این که شهرستان آمل در ردیف نخستین شهرهایی بوده که به عنوان پایلوت زیست فناوری دانش آموزی کشور انتخاب شده است، گفت: شهرستان آمل در پروژه مهر و از لحاظ وضعیت هنرستان‌ها نیز جز شهرستان های برتر استان به شمار می آید. همچنین برگزاری نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی دانش آموزی در آمل، جایگاه بالای این شهرستان را در وضعیت خوب هنرستان ها نشان می دهد.

شایان ذکر است که در این همایش از ۶۸ دانش آموزی که در کنکور سال ۹۷ رتبه‌های زیر ۲۰۰۰ کشوری و زیر ۶۰۰ منطقه را کسب کردند و همچنین از " احمد رمضانپور" دارنده نشان نقره المپیاد جهانی ریاضی2018 رومانی تجلیل به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :