10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۱۴:۲۴:۰۶
کد مطلب:  820468
در راستای اجرای طرح داناب ؛
تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش استان با آب منطقه ای آذربایجانشرقی امضا شد

ظهر امروز با حضور مدیرکل آموزش وپرورش استان و مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجانشرقی در راستای اجرای طرح داناب بین آموزش و پرورش استان با آب منطقه ای آذربایجانشرقی تفاهم نامه ای امضا شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی گفت : دستگاه تعلیم و تربیت آذربایجانشرقی با ۷۵۰ هزار دانش آموز رسانه قوی و خوبی برای فرهنگسازی و آموزش در بطن جامعه است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان افزود : طرح داناب در چند سال اخیر در مدارس  آموزش وپرورش های مناطق حاشیه ای دریاچه ارومیه برای فرهنگسازی مصرف صحیح  آب اجرا می شود.

وی اشاره کرد  : بی شک آشنایی دانش آموزان با مسائل آب و اشاعه فرهنگ مدیریت بهینه منبابع آب در میان آنان ،در تربیت نسل آگاه ، متعهد و ملزم به مسئولیت اجتماعی در رفتار با منابع آب کشور موثر و مفید خوهد بود .

این مقام مسئول خاطرY نشان ساخت : طرح ملی- دانش آموزی نجات آب (داناب)  با هدف ایجاد تغییرات مثبت در دانش آموزان ، نگرش و رفتار فرهنگیان ، دانش آموزان و اولیا نسبت به موضوع آب می باشد.

پاشایی تصریح کرد  : اهداف این تفاهم نامه ارائه آموزش های عمومی به منظورارتقای دانش و نگرش دانش آموزان نسبت به مسائل آب و اطلاع رسانی شیوه های مدیریت منابع آب و مصارف آب در میان دانش آموزان و خانواده ها می باشد.

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجانشرقی گفت : هدف طرح داناب آشنایی دانش آموزان و فرهنگیان با چالش های منابع آب و راهکارهای حل این چالش است‌.

غفارزاده افزود : عدم تعادل بین برداشت از آب و تغذیه آن همراه با افزایش جمعیت به کاهش آب منجر شده است.

 

به اشتراک بگذارید :