20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ ۰۸:۰۰:۴۴
کد مطلب:  819960
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری مانور پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال

مانور استانی پیشگیری از حوادث آخرین چهارشنبه سال با شعار ما همه مسئول هستیم باید یاد بگیریم و یاد بدهیم تا جامعه ای ایمن داشته باشیم، در دبیرستان الزهرا شهرستان شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، اله حسن پورمعاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه  سلامت یک مقوله عام است ، اظهار داشت: نمی‌توانیم بگوییم که یک نهاد یا یک نفر باید سلامت را در جامعه مدیریت کند و همگی سازمان ها در حفظ سلامت نقش دارند .

وی ارتباط دانش آموزان با خانواده ها را پل ارتباطی خانه و مدرسه دانست و افزود: امیدواریم  که با فرهنگ سازی و آموزش های لازم هر سال شاهد کاهش آسیب های مختلف به ویژه حوادث چهارشنبه آخر سال باشیم .

 حسن پور  با اشاره به آمار حوادث چهارشنبه آخر سال گفت: ما باید در ابتدا خودمان آموزش دیده باشیم تا بتوانیم دانش آموزان را در برابر ایمن بودن آموزش دهیم .

 این مقام مسئول نقش دانش آموزان را در کاهش آسیب های بسیار اثرگذار دانست وتصریح کرد : شما دانش آموزان سفیران سلامت  و دادرس هستید و به عنوان یک امدادگر با آمادگی کامل و حفظ خونسردی در شرایط بحران باید عمل کنید.

معاون تربیت بدنی در پایان با تاکید بر اینکه من هم به کمپین شادی بله و خطرنه می پیوندم ، خاطرنشان کرد: ما همه مسئول هستیم که یاد بگیریم و یاد بدهیم و با تعامل درون بخشی و با تمام دستگاه‌های ذیربط و تعامل بین فردی با تک‌تک افراد جامعه برای ایمن سازی فضاها و شرایط ایمن و رفتار مناسب فرهنگ سازی کنیم.

 

گفتنی است این مراسم با حضور حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش، ارشادی معاون مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، منصور سیف رئیس اداره سلامت و تندرستی ،رضا داورزنی رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل ، مقدم رئیس اداره ارزیابی عملکرد ، مجید پارسا مدیریت منطقه ، مسئولین شهری و دانش آموزان و معلمان در دبیرستان الزهرا(س) شهرستان شهریار برگزار گردید.

 

به اشتراک بگذارید :