20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۱۵:۲۱:۵۲
کد مطلب:  819817
دانشگاه فرهنگیان
آخرین جلسه شواری مدیران سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان در سال 1397 برگزار شد

نشست شورای مدیران کل ستادی دانشگاه فرهنگیان با حضور دکتر خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان و دکتر محمد رضا سرکارآرانی پژوهشگر تربیت معلم و استاد دانشگاه ناگویای ژاپن و مدیران حوزه های مختلف در سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.

در این نشست دکتر خنیفر با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای سال آینده، خاطر نشان کرد: فردای ما از امروز آغاز می شود و ما باید کارنامه ای از پریروز و پر داشته باشیم.

وی افزود: امید در این رستاخیز طبیعت بتوانیم برنامه هایی داشته باشیم که هر روز کارهای بزرگ، ماندگار و مانا انجام بدهیم.

رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه ساختن خویش از درون خویش را هنر انسان بودن  و از ویژگی های دکتر سرکار آرانی عنوان و اظهار کرد:  بر اساس روایتی از امام علی (ع) انسان جهانی از توان است و ما نیامدیم در دنیا بهترین باشیم آمده ایم بلکه از دنیا بهتر باشیم.

وی با اشاره بر اهمیت بهره مندی از تجارب زیسته و سابقه حرفه ای ایشان در عرصه تربیت معلم، اظهار کرد: هر فرد فرهنگی و ورزشی در عرصه های بین المللی نماینده و سفیر کشور خویش است و می تواند ذهن ها و اخبار رسانه ها را دگرگون کند.

دکتر خنیفر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر شنود موثر در امور و کلاس های درس، تصریح کرد: معلمان باید گفتگوی دو طرفه و شنود موثر در کلاس درس داشته باشند.

وی در ادامه بر کاهش مسائل نظری و پرداختن حداقل 50 درصد به دانش مهارتی و شهروند خوب در محتوای درسی تاکید کرد.

رییس دانشگاه فرهنگیان ساخت مدارس جوار دانشگاه برای پرداختن به کارورزی و خوابگاه های متاهلی را از مزایای اجرای طرح 10031 برشمرد.

وی همچنین با اشاره به خیز افزایش پذیرش دانشجو در دانشگاه؛ وجود انتظارت و هزینه های مرتبط با آن را اجتناب ناپذیر دانست و بر مدیریت صحیح منابع تاکید کرد.

 در ادامه دکتر محمد حسین کفراشی سرپرست مدارس جمهوری اسلامی در هامبورگ، ضمن قدردانی از زحمات همکاران دانشگاه فرهنگیان برای رسیدن به جایگاه شایسته دانشگاه، ایجاد فضای علمی و افزایش پذیرش دانشجو معلم را از جمله اقداماتی در این راستا در دانشگاه برشمرد.

وی موفقیت در دانشگاه فرهنگیان را مایه مباهات همگان دانست و افزود: دانشگاه فرهنگیان اگر زنده باشد، آموزش و پرورش زنده و کم فروغی آن موجب کم فروغی آموزش و پرورش است.

کفراشی با تاکید بر حرکت و فعالیت دانشگاه همراه با دقت و درایت، ابراز امیدواری کردک دانشگاه به موفقیت بیشتر دست یابد.

 

 دکتر عظیمی مدیر کل اداره برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی با اشاره بر دریافت گزارش های swot واحد های مختلف به منظور بهسازی و توانمند سازی، نگاه حمایتگرانه نهادهای مختلف و در راس آن حضور و حمایت رهبر معظم انقلاب را فرصتی برای استفاده راهبردی جهت نیل به اهداف دانشگاه برشمرد و بر تحلیل بیانات رهبری برای بهره مندی در برنامه ها و تحلیل وضعیت تاکید کرد.

همچنین دکتر نصرآبادی مدیر کل حقوقی دانشگاه با اشاره به بازدیدهای انجام شده از 12 استان و برگزاری جلساتی با مدیران و اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی دانشگاه، توجه به خلاقیت استان ها در امور و متناسب با اقتضای شرایط، تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و تنوع و تعدد بخشنامه ها را برخی مطالبات و مباحث مطرح شده در استان ها برشمرد.

دکتر نبوی معاون ارتباط با جامعه و همکاری­ های علمی نیز با اشاره به اقدامات و برنامه های این مدیریت ازجمله: راه اندازی مراکز نوآوری و کارافرینی، برنامه پژاهنگ، اعطای فرصت مطالعاتی، توسعه پژوهش های دانشجویی و همایش های علمی و پژوهشی در دانشگاه و ...؛ بازدید علمی اعضای هیات علمی از دانشگاه های تربیت معلم کشورهای پیشرفته را از دیگر برنامه ها دانست که نیازمند تامین اعتبار مالی برای سال 98 است.

در بخش دیگر میر یونسی مدیرکل پشتیبانی و رفاه دانشگاه، با اشاره به ارسال طرح چگونگی برنامه های عملیاتی اداره پشتیبانی، بر لزوم ارائه برنامه اجرایی و پیش بینی شده حوزه ها برای کاهش هزینه ها تاکید کرد.

میرمعینی مدیرکل فرهنگی در ادامه با بیان اینکه پس از دانشگاه شدن، مراکز تربیت معلم تلاش کردیم خود را مانند دیگر دانشگاه ها کنیم در حالیکه هدف، رسالت و مسیر چیز دیگری بود، برجاری و ساری شدن جریان تربیت در تمام حوزه ها و بازگشت به رسالت اصلی دانشگاه تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :