21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۰۸:۵۴:۱۳
کد مطلب:  819265
پیام نوروزی حضرت حجه الاسلام و المسلیمن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز
توصیه های حضرت حجه السلام و المسلمین قرائتی خطاب به متولیان امور فرهنگی:عید نوروز ، هوای مطلوب ، تعطیلات ، مهمانی ، صله رحم ، لباس نو ، سفر و سیاحت ، فرصت های مهمی است .

توصیه های حضرت حجه السلام و المسلمین قرائتی خطاب به متولیان امور فرهنگی:عید نوروز ، هوای مطلوب ، تعطیلات ، مهمانی ، صله رحم ، لباس نو ، سفر و سیاحت ، فرصت های مهمی است .

پیام نوروزی حضرت حجه الاسلام و المسلیمن قرائتی

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی ، به مناسبت فرارسیدن عید نوروز باستانی 1398 ، حجت السلام و المسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز توصیه هایی را خطاب به متولیان امور فرهنگی صادر کرد که متن آن در ادامه می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

نامه ای غیر اداری از همکار و دوست شما

سلام علیکم

ایام عید و همه اعیاد برشما مبارک باد .

افرادی هستند که از همه فرصت ها استفاده می کنند و افرادی که فرصت ها را از دست می دهند ، ما از کدام هستیم ؟

عید نوروز ، هوای مطلوب ، تعطیلات ، مهمانی ، صله رحم ، لباس نو ، سفر و سیاحت ، فرصت های مهمی است .

شما همکار عزیز در طول سال به کارهای تربیتی رسمی و شناخته شده مشغولید ، می توانید از این فرصت ها کارهای غیر رسمی ولی گاهی عمیق تر از رسمی در لابه لای تفریح و دید و بازدید انجام دهیم ، از جمله :

  1. از افراد محبوب و متمکن فامیل بخواهیم دور از چشم دیگران جلسه ای خصوصی برگزار و بعضی از مشکلات فامیل را حل کنیم و برای آنان اگر می توانید به نوعی ایجاد اشتغال کنید و اگر در میان آنان کسی زندان است برای آزادی او تدبیری کنید .
  1. نوجوانانی که در درس ضعیف و نگران امتحانات دو ماه دیگر آنان هستیم را خصوصی دعوت کنیم و تحصیل کردگان فامیل (فرهنگیان – دانشجویان ) لحظاتی دروس مشکل آنان را کمک و برای امتحانات آنان را از نگرانی بیرون آوریم .
  1. اگر در میان فامیل کدورتی است و افرادی با یکدیگر قهر هستند از طریق افراد محبوب یا مهمانی ویژه و یا هر راهی که می شود تلاش کنیم که آنان را آشتی دهیم .
  1. در لابه لای دید و بازدید ها برای افراد بی همسر تدبیر و مشورتی شود که بهترین واسطه گری در اسلام واسطه گری در امر ازدواج است .
  1. در بسیاری از جلسات به اوضاع سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، و فرهنگی ممکن است انتقاداتی وارد شود که ما باید اولا دقت کنیم که انتقاد نابجاست یا بجا ، اگر انتقاد صحیح است اشکالات را توجیه نکنیم ، زیرا توجیه لغزش ها حماقت است . ولی وجود اشکال هم دلیلی برکنارگیری از مسئولیت ها نیست ، زیرا انقلاب ما کودتای گروهی خاص نبوده بلکه قیام صدها هزار شهید و جانباز و اسیر بوده و نادیده گرفتن این همه سرمایه خیانت است و وظیفه ما است که از ضعف ها بکاهیم و نارسایی ها را تکمیل کنیم ، کوتاه سخن اینکه : توجیه اشتباه حماقت است . تضعیف خیانت است . تکمیل رسالت است .
  1. در دید و بازدید ها به منکراتی می رسیم که افراد صاحب نفوذ باید رسالت خود را انجام دهند .
  1. در دید و بازدید ها ممکن است به سئوالاتی برسیم که می توانیم آن سئوال یا اشکال را یادداشت کنیم و بعدا با تماس با فرهیختگان پاسخ را دریافت و شبهه پیش آمده را حل کنیم .
  1. ممکن است در میان بستگان افرادی نسبت به نماز تارک یا کاهل یا جاهل باشند ، از این فرصت با آموزش یا تذکرات رابطه آنها را با خدا تقویت کنید .
  1. در میان صد ها هزار سفر سعی کنیم به مسافرین ، در راه مانده (ابن سبیل ) کمک کنیم و گاهی از خادمین در جاده (پلیس –هلال احمر –اورژانس و ...) حتی المقدور اگر می شود با کلمه ای تشکر کنید .

 

  1. در میان این دید و بازدیدها به بستگان ضعیف و گمنام توجه بیشتری کنیم و حتی می توان کمک های خود را به اسم عیدی به آن ها برسانیم .

 

همکار عزیز ده ها کار مفید را می توان در لابلای دید و بازدیدها انجام داد و چون انجام این کار براساس بخشنامه و اجبار و شرح وظیفه نیست و فقط برای خداست ، حتما از نصرت ها و امداد های الهی بهره مند خواهیم شد ، زیرا خداوند وعده داده که (ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم ) و یقین بدانیم که وعده الهی حتمی است .

 

دوست و ارادتمند و همکار شما

 

محسن قرائتی

 

اسفند ماه 1397

به اشتراک بگذارید :