10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ ۰۸:۲۵:۱۱
کد مطلب:  819204
اطلاعیه فوری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان :
مسابقات خانه ریاضی ارتباطی به مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان ندارد

بر اساس اطلاعیه مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، ثبت‌نام و برگزاری مسابقات خانه ریاضی مربوط به این مرکز نیست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به نقل از مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان طی اطلاعیه‌ای به خانواده‌ها توصیه کرد به‌جز المپیادها و مسابقات رسمی این مرکز، از ثبت‌نام و اعزام دانش آموزان به مسابقات بین‌المللی پرهیز کنند.

مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در راستای انجام تکالیف و مأموریت‌های سازمانی خود، مسئول پیگیری و برگزاری 9 المپیاد علمی زیر است که هرساله طبق بخشنامه رسمی به مدارس متوسطه دوره دوم سراسر کشور و رسانه‌ها ارسال می‌شود.

1-المپیاد فیزیک 2- المپیاد زیست‌شناسی 3- المپیاد نجوم و فیزیک 4- المپیاد ادبی 5- المپیاد سلول‌های بنیادی 6- المپیاد کامپیوتر 7- المپیاد ریاضی 8- المپیاد شیمی 9-  المپیاد جغرافیا

برگزیدگان و تیم ملی المپیادهای علمی فوق، با مجوز وزیر محترم پس از موفقیت در مراحل مختلف، به رقابت‌های بین‌المللی اعزام می‌شود و از تسهیلات لازم برخوردارند.

طبق قانون، مرجع شناسایی و اعزام تیم‌های دانش‌آموزی به مسابقات و المپیادهای بین‌المللی، بر عهده این مرکز است.

 لذا به خانواده‌ها مؤکداً توصیه می‌شود به‌جز المپیادها و مسابقات رسمی که با محوریت این مرکز برگزار می‌شود، از ثبت‌نام و اعزام به مسابقات بین‌المللی پرهیز نمایند. این مرکز در قبال اعزام دانش‌آموزان، خارج از فرایند قانونی فوق، هیچ مسؤولیتی ندارد و از درگیر کردن دانش‌آموزان متوسطه اول با این مسابقات پرهیز شود.

همچنین مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، در اطلاعیه‌ای به روسای ادارات و مدیران مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور اعلام کرده است با توجه به سؤالات مکرر اولیاء محترم دانش‌آموزان مبنی بر ثبت‌نام و برگزاری مسابقات خانه ریاضی به اطلاع می‌رساند این مسابقه مربوط این مرکز نبوده و هیچ تعهدی در برنامه‌ریزی، اعزام IMC2019 و تسهیلات دانش‌آموزان وجود ندارد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :