10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ ۱۴:۰۴:۳۱
کد مطلب:  818943
با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان برگزار شد؛
جلسه شورای نظارت بر فعالیت مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش استان

ظهر امروز با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان جلسه شورای نظارت بر فعالیت مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش در اتاق جلسه تالار معلم بر گزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،جعفر پاشایی در این جلسه گفت :مدارس غیر دولتی به عنوان یکی از بازوهای کمکی در کنار مدارس دولتی نقش اساسی در امر آموزش و پرورش دارد که بررسی شرایط کیفی و کمی آن ضروری است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود : برای حل مشکلات مدارس غیر دولتی استان بایستی برنامه جامع داشته باشیم تا بتوانیم موانع و مشکلات را به نحو احسن برطرف کنیم.

وی اشاره کرد : از آنجایی که مدارس غیر دولتی در کاهش مشکلات مدارس دولتی نقش مهمی دارند مسئولان ذیربط باید در به استاندارد رساندن این مدارس از نظر وسعت ، فضا و محیط آموزشی ، داشتن امکانات لازم مانند سیتم گرمایشی و...تدابیر لازم را معمول نمایند.

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت : مدارس چه دولتی و غیردولتی مکان مقدسی است که نقطه آغاز هر فردی در جامعه محسوب می شود که تنها هدف آن ارتقای سطح سواد آموزی دانش آموزان و همچنین تربیت و پرورش آنها در محیط پاک و سالم می باشد

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گفت : در بحث استحکام سازی ساختمان های مدارس غیر دولتی استان باید تعرفه های بین المللی رعایت گردد.

صدقی افزود : برای تمامی ساختمانهای جدید التاسیس مدارس غیر دولتی لازم و ضروری است که بر اساس نقشه و پروانه ساخته شوند.

وی اشاره کرد : در مدارس فضای بسته برای هر دانش آموز4/2متر مربع وفضای باز 10/6 متر مربع می باشد .

 

 

به اشتراک بگذارید :