10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ ۰۸:۲۵:۱۲
کد مطلب:  817756
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش استان:
حل آسیب های اجتماعی نیازمند تبدیل آن به گفتمان و مساعدت تمامی نهادهاست

جلسه مدیریت مورد دانش آموزان مدارس آذربایجانشرقی با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش استان در محل تالار معلم برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رسول صادقی گفت: شناسایی نوجوانان و کودکان در معرض خطر، شناخت عوامل مخاطره آمیز، آموزش مهارت فرزند پروری به والدین، آموزش مهارت اجتماعی و توانمندسازی دانش آموزان و... از راهکارهای مقابله با آسیبهای اجتماعی است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش استان اظهار داشت: مدارس آذربایجانشرقی در زمینه ابتلا به آسیب های اجتماعی براساس ارزیابی وزارت جزو پاک ترین مدارس کشور است.

 وی در ادامه  اظهار داشت: حل آسیب های  اجتماعی نیازمند تبدیل آن به گفتمان و مساعدت تمامی نهادها و آحاد ملت است.

صادقی تاکید کرد: همه اقشار جامعه مخصوصا معلمین و خانواده ها باید در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود پیدا کنند چرا که همه فرزندان به نوعی در خطر هستند و پنهان کردن یک دانش اموز ناهنجار توسط مسئولین و یا طرد آن مدرسه و در نهایت جامعه را در معرض آسیب بیشتر قرار می دهد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش استان  افزود : برنامه های مانند المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ،حیاط پویا،ورزش صبحگاهی ،ورزش با خانو اده و ... برنامه هایی هستند که در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برگزار می شود.

صادقی درپایان سخنانش به طرحها واهداف برنامه آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزودطرح مدارس مراقب با رویکرد اجتماعی محور،طرح آموزش مهارت مراقب از خود،طرح تشکیلات کارگاه های آموزشی والدین،طرح تشکیل کارگاه ای آموزشی کارکنان،آشنایی با رفتار پر خطر کودکان و نوجوانان وطرح مداخلات آموزشی روانی و اجتماعی دانش آموزان از آن جمله می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :