14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۱۳:۱۰:۴۷
کد مطلب:  817220
دبیر کل شورای عالی آموزش‌وپرورش؛
شرایط پذیرش دانشجو معلمان از مهم‌ترین بحث‌های اخیر شورای عالی است

دبیر کل شورای عالی آموزش‌وپرورش اظهار کرد: پذیرش دانشجو معلمان بهترین مرحله تعیین صلاحیت‌های معلمی است که در اختیار آموزش‌وپرورش قرار دارد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، مهدی نویدادهم در نشست خبری که در حاشیه گردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، در مورد آخرین جلسه شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: نهصد و شصت و سومین جلسه شورای عالی در هفته گذشته با حضور اکثریت اعضای شورا تشکیل شد.

وی ادامه داد: موضوع دستور کار این جلسه، بررسی آیین‌نامه تعیین شرایط پذیرش دانشجو معلمان بود که بحث‌های زیادی در این خصوص صورت گرفت.

دبیر کل شورای عالی آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: این موضوع در کمیسیون و صحن علنی شورا مطرح است و اعضای شورا با حساسیت و دقت فراوان این موضوع را بررسی کردند.

نویدادهم اصلی‌ترین عنصر تعلیم و تربیت را معلم دانست و گفت: بهترین مرحله‌ای که می‌توان برای معلم شرایطی گذاشت که در اختیار آموزش‌وپرورش باشد، همین موضوع است.

وی افزود: ضوابط و شرایط این موضوع باید از سوی نهادها و ارگان‌های دیگر نیز همسو شود و از منظر شورای عالی آموزش ‌و پرورش این موضوع کاملاً مشخص است که باید در مرحله بعد با دستگاه‌های دیگر وارد مذاکره شویم تا مبنای ورود دانشجو معلمان به سیستم آموزش ‌و پرورش باشد.

به اشتراک بگذارید :