12 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۱۳:۱۰:۰۲
کد مطلب:  817207
سرپرست آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش؛
تصمیم‌گیری اردوی مطالعات نوروزی بر عهده‌ شورای مدرسه و والدین است/ فضای مدارس کنکور زده نشود

سرپرست آموزش متوسطه با اشاره به برگزاری اردوی مطالعات نوروزی در ایام تعطیلات عید توسط برخی مدارس اظهار کرد: مدیریت اوقات فراغت دانش‌آموزان ازجمله اردوی مطالعات نوروزی برعهده‌ شورای مدرسه و والدین است اما تأکید وزارت، بر کنکور زده نشدن فضای مدارس است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش ‌و پرورش، عبدالرسول عمادی در نشست خبری که در حاشیه گردهمایی مشترک معاونان و مشاوران و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، با اشاره به برگزاری اردوی مطالعات نوروزی در برخی مدارس، اظهار کرد: سیاست‌های آموزش ‌و پرورش تأکید دارد فضای مدارس کنکور زده نشود البته مدیریت اوقات فراغت دانش آموزان برعهده ‌شورای مدرسه و والدین است.

وی افزود: برخی از دبیرستان‌های دوره دوم برای دانش آموزان در ایام تعطیلات نوروزی‌ کلاس‌های آمادگی کنکور برگزار می‌کنند، شرکت در این کلاس‌ها کاملاً داوطلبانه است و حتماً باید در شورای مدرسه این تصمیم گرفته شود که اردوی مطالعاتی در ایام نوروز برگزار شود.

عمادی بابیان اینکه فرصت حضور در طبیعت و استفاده از مواهب خداوندی را از دانش آموزان نگیریم، گفت: مجوز اردوی مطالعات نوروزی را معاونت پرورشی و فرهنگی صادر می‌کند اما توصیه می‌کنیم فرصت تعطیلات فقط صرف آموزش نشود.

به اشتراک بگذارید :