14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۱۳:۰۶:۵۶
کد مطلب:  817200
راه‌اندازی اولین سامانه آموزش مجازی خوزستان در دبیرستان حسابی اهواز

با حضور معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان آیین رونمایی از اولین سامانه آنلاین آموزش‌های مجازی در دبیرستان نمونه دولتی ناحیه ۲ اهواز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان صبح امروز، چهارشنبه (22 اسفندماه) با حضور جمشید کمایی، معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان، در دبیرستان نمونه دولتی دکتر حسابی اهواز از اولین سامانه آموزش مجازی رونمایی شد.

 

برنامه‌ریزی برای توسعه و گسترش این سامانه آموزش مجازی در سایر مدارس استان انجام شده است. این سامانه با هدف تعامل دو سویه بین دانش‌‌آموز و معلم در فضای خارج از کلاس و همچنین برقراری عدالت آموزشی، اجرا شده است.

 

این سامانه برای اولین بار به طور رسمی در یکی از مدارس خوزستان راه‌اندازی شده است. در این سامانه با استفاده از دوربین و همچنین بستر اینترنت و از طریق برنامه موبایل، دانش‌آموزان می‌توانند به کلاس معلم خود به صورت زنده یا به صورت ضبط شده دسترسی پیدا کنند‌‌.

 

این سامانه به صورت یک طرح ابتکاری توسط تیم فنی این آموزشگاه  در این مدرسه کار خود را آغاز کند. پس از برطرف کردن ایرادات آن، به تدریج به سایر مدارس هم تعمیم پیدا می‌کند که در مرحله اول نیز مدارس نمونه دولتی و سایر مدارس خاص، در نظر گرفته می‌شوند.

 

به اشتراک بگذارید :