25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۰۹:۰۷:۴۳
کد مطلب:  816798
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
حفاظت از محیط زیست دغدغه ای جهانی

همایش استانی محیط زیست در سالن آیت الله هاشمی مدیریت آموزش و پرورش رباط کریم برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان  های استان تهران به نقل از رباط کریم میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه محیط زیست امروزه به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های ی  زندگی بشری است، اظهار داشت:ایران از جهات گوناگون سرزمین فرصتها و تهدیدهاست و باید تهدیدهای جغرافیایی و زیست محیطی که کشور عزیزمان را نشانه گرفته است با جدیت تمام بررسی و مهار کنیم.

 

وی ، بحران آب را یکی از مهمترین مشکلاتی دانست  که گریبان گیر کشور است و تاکید کرد: امیدواریم روند تکاملی علم در این باره چاره ای بیاندیشد و راهکاری جهت برون رفت از این چالش را ارائه دهد .

 

شفیع پور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه فلسفه آموزش و پرورش می بایست در راستای چهار چیز گام بردارد ، تصریح کرد:آموختن برای دانستن ، دانستن برای به کار بستن ، به کار بستن برای زیستن و زیستن برای با هم بودن ،چهار عنصر اصلی است که  به گونه ای مبنای دستگاه تعلیم و تربیت را تشکیل می دهد.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تکامل علم با دستان پرتوان دانش آموزان میسر می شود، تاکید کرد: وظیفه ی ما این است که اطلاعات کافی در اختیار آنها قرار دهیم و در عین حال  قوه ی تفکر و تحلیل آنها را جهت پیدا کردن  راه حل مناسب حساس کنیم ، تا اندیشمندان و پژوهشگرانی لایق شوند.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  در پایان حفاظت از محیط زیست را دغدغه ای جهانی دانست  و خاطرنشان کرد: بشر برای مواجه نشدن با قهر طبیعت می بایست  آنرا مورد توجه خود قرار دهد .

 

 

به اشتراک بگذارید :