13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ ۱۸:۵۹:۰۳
کد مطلب:  816554
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان در حاشیه تقدیر ازمشاوران و مربیان پرورشی :
وظیفه آموزش وپرورش تربیت یک شهروند اجتماعی است

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان در حاشیه تقدیر ازمشاوران و مربیان پرورشی گفت: وظیفه آموزش و پرورش، تربیت شــهروندانی اســت که بتوانند برای رشــد و شکوفایی جامعه تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش ناحیه 4 اهواز، رفیعی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان صبح امروز سه شنبه 21 اسفند ماه 97 در حاشیه تقدیر از مشاوران، مربیان و معاونین پرورشی ناحیه 4 اهواز خاطر نشان کرد: رســالت آموزش و پرورش در همه دوره ها، پرورش نسل متعهد، خلاق و نوآور برای برآوردن نیازهای جامعه می باشد.

 

وی توضیح داد: نظام آموزش و پرورش برای پویایی و بالندگی باید در کنار آموزش عمومی و تخصصی، به دانش آموزان کمک کند تا دانشها، نگرشها و مهارتهایی را کسب کنند که بتوانند در مواجهه با شــرایط و مشکلات، موفق باشــند.

 

رفیعی افزود: آموزش و پرورش باید دانش آموزان را نه فقط برای زندگــی در جامعه خود و درونی کردن ارزشها و هنجارهای اجتماعی، بلکه برای زندگی در جامعه جهانی تربیت کند.

وی با اشاره به نقش نظام تربیتى در تعلیم و تربیت ارزش ها، توضیح داد: روابط انسانى در مدرسه عامل مهم در تبیین ارزش ها مى باشد بنابراین ارزش هایى که فرد در مدرسه به دست مى آورد، چنانچه با ارزش هاى حاکم بر روابط اجتماعى سازگار نباشند، بى تأثیر خواهند بود .

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان درپایان با بیان اینکه عقلانیت از اهداف تربیت است، گفت:آموزش و پرورش برای رسیدن به اهداف و رســالت خود باید بتوانند شهروندانی آگاه، مسئول، خلاق،  مومن و قانون مدار تربیت کند.

به اشتراک بگذارید :