20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ ۱۲:۴۶:۳۳
کد مطلب:  816259
مدیرآموزش وپرورش ناحیه اهوازدر مراسم تجلیل از خانواده شهدا :
شهدا مایه افتخار و مباهات ملت شریف ایران هستند

مدیرآموزش وپرورش ناحیه اهوازدر مراسم تجلیل از خانواده شهدا ، گفت:شهدا مایه افتخار و مباهات ملت شریف ایران هستند

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز ؛ سید جاسم موسوی اصل مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز صبح امروز سه شنبه 21 اسفند ماه 97 در آیین تجلیل دانش آموزان و خانواده های شهدا ، ایثارگران و آزادگان مدارس شاهد ناحیه یک اهواز که در محل دبیرستان شاهد رضوان برگزار شذ ، با اشاره به لزوم تکریم و ارج نهاد به مقام شامخ شهدا ء و ایثارگران و آزادگان گفت : احترام و تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران از شاخص‌های اصلی سبک زندگی اسلامی است.


وی نقش شهداء و آزادگان را در تاریخ ایران اسلامی بی بدیل توصیف کرد و افزود : در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، دفاع از حریم اهل بیت(ع)، عرصه علمی و بسیاری از حوزه‌های مختلف نقش شهدا و حضور بی‌بدیل آنها انکارناپذیر است.

موسوی اصل  با اشاره به اینکه شهدا به همه جامعه تعلق دارند و مایه افتخار و مباهات ملت شریف ایران هستند، گفت: شهدا در مقام شفاعت هستند و اولین کسانی را که شفاعت می‌کنند خانواده آنهاست. خانواده شهدا باید قدردان جایگاه خود باشند و هیچ گاه به فکر معاوضه آن با برترین‌های دنیا نباشند. عملکرد خانواده شهدا نزد خداوند دارای مزد و پاداش است.

 مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز خاطرنشان کرد: از مواردی که در اسلام بسیار بر آن تاکید شده و از اهمیت زیادی برخوردار است و همچنین از شاخص‌های اصلی سبک زندگی اسلامی است، احترام و تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران است. خانواده شهدا نیز بی شک همان راه پدران، همسران و فرزندان خود را ادامه خواهند داد و برای جامعه الگو و الهام‌بخش خواهند بود.

وی جایگاه خانواده شهدا و به ویژه والدین شهدا را نزد خدا خاص و باعظمت دانست و افزود: شهیدان جان خود را فدا کردند تا امروز کشور ما امنیت و آرامش داشته باشد و باید قدردان خانواده شهدا باشیم.

این مقام مسئول در عین حال با بیان این مطلب که ، اگر خون های پاک شهدا نبود، امروز شاهد حاکمیت ارزش های دین مبین اسلام و پیروزی انقلاب اسلامی نبودیم ،  و عنوان کرد : نقش حیاتی و تعیین کننده شهدا و ایثارگران در پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و استقلال کشور، بسیار حائز اهمیت بوده است.

وی با اشاره به جایگاه و نقش شهدا در پیشرفت و تعالی نظام جمهوری اسلامی، تصریح کرد: اقتداری که نظام جمهوری اسلامی در دنیا به آن دست یافته است، به برکت خون شهدا و در سایه رهنمودهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

موسوی اصل با بیان اینکه آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز افتخار میزبانی از فرزندان شهداء را در مدارس شاهد دارد ،  اضافه کرد : خدمات رسانی به فرزندان شاهد و ایثارگر از وظایف مهم مسئولین به شمار می رود و هیچ گاه نمی تواند با اقدامات ارزنده و جانفشانی های شهدا برابری کند.

 

به اشتراک بگذارید :