13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ ۰۸:۰۶:۴۰
کد مطلب:  815763
سرپرست آموزش وپرورش ناحیه 4 اهواز خبرداد
تجلیل بیش از 600 دانش آموز برگزیده مسابقات قرآن، نمازو عترت ناحیه 4 اهواز

سرپرست آموزش وپرورش ناحیه 4 اهواز، از تجلیل بیش از 600 دانش آموز برگزیده مسابقات قرآن، نمازو عترت خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اموزش وپرورش ناحیه 4 اهواز، علی شریفی سرپرست این ناحیه ضمن اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری این مسابقات در رشته های مختلف قرآنی،  پی بردن به مفاهیم قرآنی، عمل به آن و تربیت سبک زندگی اسلامی و قرآنی دانست.

 

وی توضیح داد: از طریق برگزاری این گونه مسابقات در سطح مدارس و با راهنمایی مدیران و مربیان پرورشی مدارس استعداد های دانش آموزان در زمینه قرائت قرآن و سایر رشته های مرتبط به احکام شناسایی و پرورش پیدا می کند.

 

شریفی افزود:  مسابقات در یازده رشته و در سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم برگزار شد که در مجموع 2 مرحله آموزشگاهی و ناحیه ای تعداد2150 دانش آموز شرکت کردند از این تعداد 1200 نفر پسر در سطح مدارس، تعداد 284  نفر برگزیده درسطح ناحیه، تعداد 31 نفر مقام آور استانی واز مجموع 1200 نفر، تعداد 950  دانش آموز دختر در سطح مدارس شرکت کردند که از این تعداد 267  نفر برگزیده سطح ناحیه و 17  نفر برگزیده استانی معرفی شدند.

 

وی ترویج فرهنگ نماز و انس با قرآن در میان دانش آموزان و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی در مدارس را از اهداف برگزاری این مسابقات بیان کرد.

 

سرپرست آموزش وپرورش ناحیه 4 اهواز در پایان گفت: بکارگیری دستورات  قرآن کریم در میان دانش آموزان و در مدارس راه مناسبی برای پیشگیری از هرگونه انحراف اخلاقی و تربیتی است.  

 

گفتنی است؛ آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن، نماز وعترت طی دو روز متوالی در سالن طلاییه برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :