27 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ۱۳:۲۶:۳۲
کد مطلب:  815378
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین
بانوان، از موفق ترین مدیران هستند/ در حوزه اجتماعی، عملکرد خوبی نداشتیم

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به نقش برجسته و تاثیرگذار بانوان در تربیت افراد جامعه گفت: معلمان زن اساسی ترین جایگاه را در تربیت دانش آموزان در تمامی ساحت های مورد تاکید سند تحول بنیادین دارند..

خیرالله رحمانی در  مراسم گرامیداشت مقام زن و تجلیل از بانوان ستادی آموزش و پرورش استان با حضور فرحناز مینایی پور، مدیرکل امور بانوان و مشاور وزیر آموزش و پرورش و جمعی از بانوان خانواده بزرگ آموزش و پرورش به همت دفتر امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان در سالن جلسات این اداره برگزار شد، ضمن تجلیل از مقام زن افزودما هر چه داریم به برکت وجود بانوان است و جمله از دامن زن، مرد به معراج می رود عملا در ایران اسلامی ایجاد شده است و از موفق ترین نیروهای ما، بانوان فرهنگی هستند و در مسوولیتهای خود بسیار موفق عمل کرده اند.

وی اظهار داشتامروز ما سربلندی وا ابهت و اقتدار ملت را مدیون شهدایی هستیم که در دامان مادران این سرزمین پرورش یافته اند.

رحمانی تصریح کردقزوین استانی تاریخی و با فرهنگی غنی است که مردمی متدین در ان زندگی می کنند و شخصیتهای بزرگ عرفانی و فرهنگی شاخصه های استان هستند.

وی با اشاره به شهید رجایی شخصیت برجسته استان قزوین عنوان کردامروز اگر مدیران ما می خواهند مدیریت درست ارایه دهند باید منش شهید رجایی را مدنظر قرار دهند.

این مسئول افزودشهید رجایی طوری عمل کرد که تا سالیان سال بر قلبها حکومت می کند زیرا گفتار و عمل وی با هم تطبیق داشت. امروز گاها گفتار و رفتار ما مسوولان بایکدیگر هماهنگ نیست و به گفتارمان عمل نمی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرداولین کلاس درس، کلاس درس مادران است که توانسته اند انسانهای بزرگی را پرورش دهند که نمونه ان شهید محمدرضایی است که در دامان مادری بزرگ دو شهید بزرگوار تقدیم انقلاب شده است.

رحمانی خاطرنشان کرددر حوزه سند بنیادین به دنبال ایجاد فضایی برای دانش اموزان هستیم که پس از پایان تحصیل اماده ورود به صحنه زندگی اجتماعی شوند و لازم است فضایی ایجاد شود که دانش اموزان در همه ابعاد اجتماعی و انسانی تربیت شوند.

وی اضافه کرددر حوزه رفتارهای اجتماعی متاسفانه نتوانسته ایم مدارس را به محیطی تبدیل کنیم که دختران رفتارهای مدیریتی را بیاموزند. امروز از هر پنج ازدواج سه ازدواج منجربه طلاق میشود که این امر نشانه این است که دانش اموزان در مسیر حیات طیبه پرورش نیافته اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کردباید مدرسه ای مهیا کنیم که دانش اموزان هم از محیط یادگیری لذت ببرند هم در ابعاد اجتماعی پرورش یابند.

رحمانی گفتامیدواریم در سایه سند بنیادین و همت معلمان بتوانیم در استان مدارسی بسازیم که دانش اموزان بتوانند در چشم انداز سند تحپل بنیادین، در تراز انقلاب ظهور و بروز یابد.

وی اضافه کردامروز بانوان در نقش تربیت فرزند باید با حساسیت بیشتری به این امر بپردازند.

 
به اشتراک بگذارید :