10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ۱۰:۱۶:۲۷
کد مطلب:  815076
بیستمین جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛
پاشایی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب سرلوحه دستگاه تعلیم و تربیت برای رسیدن به پویایی و نشاط

بیستمین جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی صبح امروز در مرکز آموزشی و رفاهی شماره دو فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی گفت: برنامه ریزی، هماهنگی و پرهیز از عجله لازمه موفقیت در کارها محسوب می شود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان افزود: دستگاه تعلیم وتربیت استان در سال ۹۷در بخش های مختلف با برنامه ریزی، هماهنگی و پرهیز از کار حاشیه ای اقدامات خود را به نحو احسن انجام داده است.

وی رویکرد مجموعه در حل مشکلات را آرامش، پرهیز از کارهای حاشیه ای، هماهنگی، اعتدال و برنامه ریزی عنوان کرد و تاکید داشت: جلوگیری از تعطیلی زودرس مدارس بمناسبت فرا رسیدن سال جدید، آموزش و آگاه سازی دانش آموزان برای چهارشنبه سوری بدون حادثه مدنظر جدی مجموعه در روزهای پایانی سال خواهد بود.

پاشایی تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری سرلوحه کار دستگاه تعلیم و تربیت بوده و به پوپایی و نشاط دستگاه ها منجر می شود.

وی آمادگی اسکان فرهنگیان برای استقبال گرم از معلمان در راستای تکریم فرهنگیان را اعلام کرد و در خصوص اقدامات سال های اخیر نسبت به قبل از سال 93 افزود: در 4 سال اخیر برای اولین بار مجمع خیرین در استان شکل گرفته و الان بالای 24 مجمع خیرین در سطح استان فعالیت می کند.

عاشور اکرمی نیز در این جلسه بیان کرد: تفویض اختیار و زمینه سازی برای گسترش و خلق مشارکت تمامی ذی نفعان در راستای اثر بخشی و کیفیت مدرسه تعریف مدرسه محوری می باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان افزود:" ارزیابی وتضمین کیفیت مدرسه، انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، توانمندسازی نیروی انسانی از طریق آموزش، توسعه شایستگی های عمومی و حرفه ای مدیران مدرسه" جزو برنامه های اجرایی مدرسه محوری می باشد.

در ادامه جلسه طیبه معرفت مشاور مدیرکل در امور بانوان نیز طی گزارشی گفت: ملاکها و شاخص های انتخاب مدارس مقصد در طرح حامی ؛ علمی آموزشی، اقتصادی اجتماعی و فرهنگی تربیتی خواهد بود.

گفتنی است، تجلیل از کارکنان ستادی اداره ارزیابی عملکرد وپاسخگویی به شکایات استان به جهت کسب رتبه برتر کشور در روند رسیدگی به شکایات در بیستمین شورای معاونین آموزش وپرورش استان صورت گرفت.

 

به اشتراک بگذارید :