16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ ۱۰:۰۸:۴۲
کد مطلب:  814226
دانش آموز خلبان آذرشهری به مسابقات بین المللی کره جنوبی اعزام می شود
مهران رحمان زاده: با پشتکار می توان به تمام انرژی های منفی غلبه کرد

دانش آموز نمونه آذرشهری و خلبان ماهر کوادکوپتر سرعتی عازم کره جنوبی است و به هم سن و سال های خود می گوید: عقب ماندگی در درس را بهانه ای برای انجام کارهای فوق برنامه قرار ندهید، با پشتکار می توان به تمام انرژی های منفی غلبه کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از آذرشهر، مهران رحمان زاده دانش آموز دبیرستان نمونه شهید غفاری آذرشهر و خلبان ماهر کوادکوپتر سرعتی بعد از کسب مقام نخست مسابقات بین المللی رباتیک « فیرا کاپ ۲۰۱۹ » دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران به کره جنوبی اعزام می شود.

او می گوید: کوادکوپتر یکی از انواع وسایل پهپاد است و به دلیل داشتن قدرت مانور فوق‌العاده و پروازهایی با تعادل بالا از کاربردهای بسیار گسترده برخوردارند.در سال‌های اخیر توجه شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی بیش از پیش به این نوع از پهپادها جلب شده‌است و لذا روزانه پیشرفت چشم‌گیری در امکانات و پرواز این نوع از پرنده‌ها مشاهده می‌کنیم.

به گفته ی این دانش آموز ماهر: کواد کوپترها در زمینه‌های تحقیقاتی، نظامی، تصویر برداری و تفریحی از کاربرد بالا و روزافزونی برخوردارند.

رحمان زاده ادامه می دهد: امروزه یکی از تفریحات پر طرفدار کواد کوپترهای تفریحی و حرفه‌ای تصویر برداری می‌باشند که از جذابیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بازار بزرگی از محصولات رادیو کنترلی را در جهان به خود اختصاص داده‌است و امروزه مسابقات پهپاد ها هم در سراسر نقاط جهان برگزار میشود که در دو دسته ی داخل ساختمان و ریس وجود دارد و شرکت کنندگان میتوانند در این دو دسته به رقابت بپردازند که این شاخه ای بسیار پر هزینه است که در صورت crash (سقوط) امکان دارد هزینه ی ساخت دوباره ی کل کواد را به همراه داشته باشد.

در ادامه گفت و گو با این دانش اموز ساعی را می خوانید:

خودتان را معرفی کنید ؟

با سلام بنده مهران رحمان زاده هستم دانش آموز کلاس نهم از دبیرستان نمونه دولتی شهید غفاری آذرشهر و در عرصه رباتیک در پژوهشسرای دانش آموزی خواجه نصیر فعالیت می کنم.

اخیراً در چه مسابقاتی شرکت کردید و چه مقامی را کسب کردید؟

اخیرا در مسابقات هوافضای دانشگاه امیرکبیر مقام ششم و در مسابقات بین المللی رباتیک دانشگاه امیرکبیر برای اعزام به کره جنوبی مقام اول را کسب کردم. ضمناً مقام اول ۴دوره پیاپی از مسابقات تیمی دانش آموزان پژوهشسراهای استان را در رشته ربات های عمود پرواز کسب کرده ام.

برای آینده تحصیلی و شغلی خودتان چه تصمیمی دارید؟

با کسب این مقام ها رزومه ای برای شغل آینده ام در دست دارم.

در طول روز چندساعت مطالعه و کار تحقیقاتی انجام می دهید ؟

در طول روز حدود سه الی چهار ساعت مطالعه درسی و حدود یک ساعت تمرین خلبانی کواد کوپتر سرعتی میکنم.

چه ویژگی مثبتی در شما هست که عامل موفقیت خودتون می دانید؟

دید سه بعدی و دقیق به تصاویر و فیلم ها ویژگی مثبت در خلبان های پرنده سرعتی می باشد

 اوقات فراغت هاتون رو چگونه سپری می کنید؟

اکثرا در طول اوقات فراغت به پیست های پروازی مختلف رفته و پرواز های جدیدی تجربه می کنم

 به عنوان یک دانش آموز موفق توصیه شما برای دیگران چیست؟

توصیه میکنم عقب ماندگی در درس را بهانه برای انجام کار های فوق برنامه قرار ندهند ، با پشتکار به تمام انرژی های منفی غلبه کنید.

می خواهید از چه کسانی تشکر کنید ؟

اولاً از خانواده ام برای تمام زحمات و رنج هایی که برای تهیه تجهیزات و سایت های پروازی کشیده اند صمیمانه سپاسگذارم و دستشان را می بوسم. ثانیاً از مدیریت و تمام عوامل دبیرستان نمونه شهید غفاری برای تمام همکاری های انجام شده سپاسگزارم. ثالثاً از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان آذرشهر و مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان که تابحال مشوق ما بوده اند و در آینده نیز از ما حمایت خواهند نمود ، بی نهایت سپاسگزارم. به امید روز های بهتر.

 

 

به اشتراک بگذارید :