20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ ۰۷:۳۶:۳۰
کد مطلب:  812892
سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان:
ارتقاء سطح بهره وری سازمانی، در گرو توسعه و تقویت نظام ارتباطی است

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، یکی از مهم ترین اهداف سازمانی را ارتقاء سطح بهره وری دانست و افزود: وظیفه مدیر موفق توسعه و تقویت ارتباطات درون و فراسازمانی است. به گزارش روابط عمومی معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، رضا کچوئیان در جمع کارکنان این معاونت وجود ارتباطات صحیح و موثر سازمانی را یکی از عوامل مهم موفقیت در سازمان برشمرد و گفت: اگر ارتباطات صحیح در سازمان برقرار نباشد، گردش امور نیز مختل خواهد شد. وی خاطر نشان کرد: بدون وجود سیستم ارتباطی موثر، شاهد عدم تحقق اهداف و وظایف مدیران و سایر کارکنان خواهیم بود. چرا که در صورت فقدان چنین سیستمی، اداره سازمان نیز امکان پذیر نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، رضا کچوئیان در جمع کارکنان این معاونت وجود ارتباطات صحیح و موثر سازمانی را یکی از عوامل مهم موفقیت در سازمان برشمرد و گفت: اگر ارتباطات صحیح در سازمان برقرار نباشد، گردش امور نیز مختل خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بدون وجود سیستم ارتباطی موثر، شاهد عدم تحقق اهداف و وظایف مدیران و سایر کارکنان خواهیم بود. چرا که در صورت فقدان چنین سیستمی، اداره سازمان نیز امکان پذیر نخواهد بود.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، ارتباطات صحیح سازمانی را برخوردار از اهمیت خواند و اظهار داشت: نخستین وظیفه مدیر موفق، توسعه و تقویت ارتباطات درون و فراسازمانی است. اگر هدف سازمان دستیابی به حداکثر بهره وری است، نظام ارتباطات باید به گونه ای طرح ریزی شود تا اطلاعات از مجاری مربوطه در اختیار مدیران و کارکنان قرار گیرد.

کچوئیان، مشارکت کارکنان در امور و تلا ش های هوشیارانه و آگاهانه توام با انضباط کاری را از جمله عوامل تاثیرگذار بر میزان بهره وری در یک محیط پویا دانست و گفت: نیروی انسانی هسته مرکزی سازمان است، دمیده شدن روح فرهنگ بهبود بهره وری در سازمان الزامی است.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، یکی از مهمترین اهداف سازمان را ارتقاء سطح بهره وری دانست و افزود: با توجه به این که انسان در ایجاد بهره وری نقشی محوری دارد، درخواست های او در سازمان اثری کلیدی بر جای می گذارد.

کچوئیان، پیشرفت در فعالیت های کاری را از جمله اهداف سازمان ذکر کرد و گفت: هر یک از کارمندان به منظور پیشرفت در زمینه ای که در آن تخصص دارند، وارد محیط کار می شوند. با مهیا شدن فضای لازم برای پیشرفت آن ها، شاهد تلاش بیشتر آن ها نیز خواهیم بود.

وی تصریح کرد: اگر کارمند تصور کند تا چند سال دیگر هم در همان موقعیت ثابت خواهد ماند، انگیزه کاری خود را از دست خواهد داد.

این مقام مسئول، با تاکید بر این که اگر برخی کارمندان  ارزش رشد کردن دارند، باید این فرصت به آن ها داده شود افزود: این کار نه تنها برای خود آن فرد، بلکه برای همه فواید زیادی را به همراه خواهد داشت.

استاد دانشگاه، صداقت، شفافیت، وفاداری، احترام و ارتباط موثر را کلید موفقیت در محیط کار ذکر کرد و گفت: میزان دریافت بازخورد خوب از کارمند، برخورداری وی از انگیزه لازم برای انجام امور محوله است.

وی اعتماد و تکیه به کارمند را منجر به افزایش اعتماد به نفس دو طرف برای رسیدن به اهداف مشترک دانست و افزود: مدیر خوب، با ایجاد انگیزه لازم در کارمند، موفق به دریافت بیشترین بازخورد خواهد شد.

کچوئیان، با مهم برشمردن تعهد سازمانی، سازگاری فرد با محیط کار و ارتباط موثر و سازنده با همکار را از جمله عوامل اثرگذار در تعهد سازمانی فرد اعلام و ادامه داد: افراد با داشتن تعهد سازمانی بالا، با پذیرش اهداف، برای نیل به هدف های مورد نظر از خود تلاش زیاد و حتی ایثار و فداکاری نشان می دهند.

این مقام مسئول، از سرمایه انسانی به عنوان مهم ترین و ارزشی ترین سرمایه سازمان یاد و تصریح کرد: توجه به این سرمایه ارزشمند، بر روند شکست و یا کامیابی سازمان اثری مستقیم دارد. بنابراین تلاش برای بسط و توسعه تعهد در کارکنان، دارای اهمیتی ویژه و خاص است. چرا که افراد متعهدتر، بر ارزش ها و اهداف سازمان پایبندتر و فعالانه تر نیز در سازمان نقش آفرینی خواهند کرد.

گفتنی است: در پایان کچوئیان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده دکتر میترا تیموری، معاون مرکز بین الملل وزارت آموزش و پرورش، در زمان تصدی مدیریت سنجش معاونت، خطاب به اعضاء حاضر در جلسه گفت: با بالنده و متخصص نمودن خود و با تعهد و ایثار در کار، هم برای خود و هم برای دیگران مفید باشید و با سخت کوشی مسئولیت های محوله را به شایستگی به سرانجام رسانید.

به اشتراک بگذارید :