9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ ۱۴:۴۱:۲۷
کد مطلب:  cB9vOqTW
دبیر ستاد تسهیلات نوروزی آموزش وپرورش فارس خبر داد :
تمام اماکن وابسته به آموزش و پرورش فارس برای اسکان میهمانان نوروزی تحت پوشش بیمه هستند

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی آموزش وپرورش فارس گفت: به منظور حفظ امنیت و تامین آسایش خاطر میهمانان نوروزی در فارس ، تمام اماکن وابسته به آموزش و پرورش فارس برای اسکان میهمانان نوروزی تحت پوشش بیمه هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش فارس، خدابخش شهبازی در برنامه  رادیویی صدای معلم از شبکه استانی گفت: به منظور حفظ امنیت و تامین آسایش خاطر میهمانان نوروزی در فارس ، تمام اماکن  وابسته به  آموزش و پرورش فارس  که  برای اسکان میهمانان نوروزی پیش بینی شده اند ، تحت پوشش بیمه می باشند.

شهبازی با تاکید بر  اینکه " آموزش و پرورش فارس  علاوه بر همکاران فرهنگی ، پذیرای سایر میهمانان نوروزی  نیز می باشد " افزود :  آموزش و پرورش فارس در سنوات گذشته ، پذیرای  بیش از 40 درصد مسافران نوروزی استان بوده است.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه رزرو اینترنتی برای اسکان فرهنگیان  در فارس  گفت: این پایگاه  به آدرس  اینترنتی http://eskan.medu.ir از 9 اسفند برای رزرو مدارس و از 20 اسفند ماه نیز برای  رزرو اینترنتی باشگاه فرهنگیان  استان در دسترس همکاران فرهنگی بوده است.

رییس اداره تعاون آموزش و پرورش فارس  افزود: با توجه به اختصاص زائر سرای مشهد  به صورت ویژه برای فرهنگیان فارس،  از 20 اسفند ماه  نیز  امکان رزرو اینترنتی  این مرکز برای فرهنگیان فارس  فراهم شده است.

وی همچنین با اشاره  حجم پذیرش  مسافران نوروز 94  در ستاد های اسکان آموزش و پرورش فارس گفت: در سه سال گذشته استان فارس ، بیشترین حجم مسافر را داشته .

شهبازی  با اشاره به پذیرش  بیش از 1 میلیون و 700 هزار نفر روز مسافر، در مراکز  رفاهی آموزش و پرورش فارس در نوروز 94 افزود:  در نوروز 95   پیش بینی افزایش 10 الی 15 درصد مسافران نوروزی را داریم، لذا از هم اکنون ، علاوه بر مدارس  و باشگاه فرهنگیان  ، سالن های ورزشی ونمازخانه های مدارس را نیزآماده کرده ایم تا در صورت ضرورت مورد استفاده قرار گیرند.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی آموزش وپرورش فارس با بیان اینکه "همه تلاش ما این است تا در کمترین زمان ممکن نسبت به  پذیرش و اسکان همکاران فرهنگی و مراجعین به ستاد های اسکان اقدام شود " افزود با توجه به حجم مراجعات در  این مراکز  امکانات رفاهی برای  مسافرین فراهم شده تا در طول زمان انتظار برای پذیرش و اسکان بتوانند  از این امکانات استفاده نمایند که از آن جمله می توان به غرفه های  محصولات فرهنگی - غرفه های معرفتی ایستگاه  نقاشی و تلاوت قرآن  اشاره کرد.

وی گفت: در مجموع  67 پایگاه پذیرش مهمانان نورزی آموزش وپرورش در سراسر استان راه اندازی شده است  که از این تعداد  5 پایگاه پذیرش در شیراز  راه اندازی شده که یکی از این مراکز ویژه خانواد های معظم شهدا وایثارگران است.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی آموزش وپرورش فارس گفت:در این  67 پایگاه،  ۱۸ هزار و ۳۰۰ کلاس، در قالب  یک هزار و ۹۶۰ مدرسه آماده اسکان مهمانان نوروزی است.

وی همچنین افزود:بیش از 1857 تخت درخوابگاه های دانش آموزی ودانشگاه فرهنگیان وخانه های معلم و ۶۵ سالن ورزشی و 26 اردوگاه دانش آموزی درسراسر استان فارس برای پذیرش واسکان مهمانان نوروزی آماده شده است.

رییس اداره تعاون آموزش و پرورش فارس همچنین گفت:درشهرشیراز نیز هفت هزار و ۵۶۹ کلاس در ۹۲۰ مدرسه، هشت سالن ورزشی، سه خوابگاه دانشگاه فرهنگیان و سه خوابگاه دانش آموزی و اردوگاه شهید دستغیب برای این موضوع آماده شده است.

شهبازی  گفت: با توجه به وقوع حوادث مختلف برای همکاران در مسیر بین راه  در سنوات گذشته ، به تمام مدارس   نزدیک به جاده های اصلی و منتهی به مراکز زیارتی و سیاحتی  توصیه شده  تا آمادگی کامل برای پذیرش میهمانان نوروزی و بویژه  کسانی که در بین راه دچار حادثه می شوند  را   داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :