13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ ۱۱:۳۰:۱۱
کد مطلب:  812389
با حضور معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان برگزار شد؛
جلسه کارگروه دوره تربیت مدرسی تحلیل و بررسی کتب دوره های سواد آموزی

صبح امروز جلسه کارگروه دوره تربیت مدرسی تحلیل و بررسی کتب دوره های سواد آموزی با حضور معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان در خانه معلم 2 برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،محمدحسین اشرفی گفت :هدف از اجرای این دوره ، تثبیت ، پایداری و ارتقاء کیفیت سوادآموزی است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان افزود : کسی که به لذت درس خواندن و درس دادن که از لذّت های معنوی است رسیده باشد آن را با تمام لذّت های دنیایی عوض نمی کند، زیرا می داند هر لذّتی روزی به پایان می رسد جز لذّتِ آموختن.

وی اشاره کرد : ایجاد انگیزه درسوادآموز همانند رودخا نه ای است که جریان طبیعی خود را سپری می کند و از موانع، یکی پس از دیگری می گذرد.

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت :  امروزه پیشرفت شگرف دانش و اطلاعات و علوم گوناگون، وظیفه آموزش دهندگان را در مقایسه با گذشته، افزون تر ساخته است و روش های نوین به کمک روش های سنتی گذشته، در بارور کردن استعداد سوادآموزان و ایجاد علاقه آموختن بسیار تأثیرگذار است.

اشرفی تصریح کرد : آموزش دهنده باید روان شناس و سخنران قابلی باشد. «آنچه در کلام معلّم جلب کننده است حرارت وزنده بودن سخن است که قبل از شروع تدریس به هر وسیله ممکن و به ویژه با نگاه خود، مخاطبان را به خود متوجّه کند وبا سواد آموزان به گونه ای برخورد شود تا در حین آموزش احساس حقارت نکنند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان گفت : مخاطبان سواد آموز کسانی هستند که در حین فعالیت های روزمره زندگی خود داوطلب می شوند تا خواندن ونوشتن را یاد بگیرند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :