1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ ۲۲:۴۸:۰۳
کد مطلب:  810801
وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
نظام پرداختی فرهنگیان اصلاح می شود

وزیر آموزش و پرورش لایحه رتبه بندی معلمان را آماده ارسال برای مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در چهاردهمین روز از اسفند ماه 1397 سید محمد بطحایی در آیین افتتاح و بهره برداری مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شهرستان مبارکه گفت: هدف از طرح رتبه بندی معلمان ارتقاء شایستگی و لیاقت معلمان و برطرف کردن بخشی از مشکلات معیشتی آنان است که این لایحه در روزهای پایانی سال به مجلس فرستاده خواهد شد. 

وی گفت: امروز کشور با مسائل و نیازهای زیادی مواجه است که نمی توانیم در کوتاه مدت بار سنگین دغدغه های معیشتی فرهنگیان را برطرف کنیم.
ما تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا این مشکلات، خدشه ای به نظام تعلیم و تربیت کشور وارد نکند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به این که مشکلات استخدامی نیروهای حق التدریسی برطرف خواهد شد، گفت: آیین نامه تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزگاران نهضت سواد آموزی در دست تهیه است و بزودی در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت. 

وی درباره وضعیت حقوق فرهنگیان بازنشسته نیز اظهار داشت: فاصله حقوقی نیروهای شاغل با نیروهای همتراز بازنشسته بسیار زیاد است و این فاصله برای افرادی که در سال های دورتر بازنشسته شدند، بیشتر است .

سید محمد بطحایی با بیان این که از 2 سال گذشته اعتباری برای همترازی حقوق بازنشستگان و شاغلان آموزش و پرورش اختصاص یافته است، تصریح کرد: حدود سه هزار و600 میلیارد تومان اعتبار برای کاهش شکاف بین حقوق شاغلان و افراد بازنشسته در آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرده است. 

به اشتراک بگذارید :