21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ ۱۴:۴۰:۱۴
کد مطلب:  810629
معاون پژوهش اداره کل شهر تهران، درنشست تخصصی مجریان طرح(400 مدرسه الگو) مناطق 16،17،18،19؛
وقتی صحبت از تحول است، یعنی از وضع موجود بخواهیم به وضعیت مطلوبی تغییر کنیم،

نشست تخصصی سند تحول بنیادین، با رویکرد اجرای ساحت های شش گانه( ۴۰۰ مدرسه الگو)با حضور مناطق 16،17،18،19 به میزبانی هنرستان حضرت مریم (س) منطقه18، برگزار گردید.

 به گزارش کارشناسی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه ۱۸، در راستای جلسات اجرای سند تحول بنیادین، امروز ۱۴ اسفند ۹7 نشست تخصصی، به عنوان سند تحول بنیادین، با رویکرد اجرای ساحت های شش گانه( ۴۰۰ مدرسه الگو) با حضور حدادی معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل شهر تهران و شهباز بیگی مشاور مدیر کل، رضا مرادی مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۸ و مسئولین اداری، همچنین مدیران مدارس مجری طرح، از مناطق ۱۶ ،۱۷، ۱۸، ۱۹ به میزبانی هنرستان حضرت مریم (س) منطقه18، برگزار گردید.

 معاون  پژوهش و برنامه ریزی اداره کل شهر تهران، هدف از برگزاری این نشست ها را، ارائه تجربیات همکاران دانست تا با نقد و مشورت و نظرات و پیشنهادات، بتوان بهترین ایده ها را جمع آوری و بهره برداری نمود.

 حدادی در رابطه با  درک سند تحول بنیادین، خاطرنشان کرد: مبانی نظری سند تحول را مطالعه نمایید، بخش چرخش های تحول آفرین، از مواردی است که می توان بر روی آن تأکید داشت و در مدارس اجرا شود تا بتوان مدرسه را از یک نهاد آموزشی به یک نهاد اجتماعی فرهنگی و مولد سرمایه تبدیل نمود.

 وی افزود : وقتی صحبت از تحول است، یعنی از وضع موجود بخواهیم به وضعیت مطلوبی تغییر کنیم، چرا که باید در فعالیت ها و امور بیشتر بازنگری شود.

 در ادامه شهباز بیگی مشاور مدیر کل عنوان کرد:  در  سند موضوع اساسی که قابل تأکید می باشد این است که، ما باید سند را باور داشته باشیم تا این باور به معلم منتقل شود و معلم به دانش آموز انتقال بدهد.

در ادامه سجادی معاون آموزش متوسطه، در رابطه با اهمیت آموزش و تربیت بیان کرد: نهاد حاکمیت باید توجه ویژه ای به آموزش و پرورش داشته باشد، چراکه آموزش و پرورش یک نهاد انسان ساز است، هر چقدر سرمایه گذاری در آموزش شود، آبادانی کشور تضمین خواهد شد.

 وی افزود: یکی از مسائلی که راحت میشود در مدرسه انجام شود، اجرای ساحت های شش گانه است، مدیران در مورد چرخش های تحول آفرین، با همکاران نشستی برگزار نماید تا ابعاد و زوایای آن روشن شود.

 در انتها کارگروه‌های هر مقطع تحصیلی، به صورت جداگانه گردهم آمده و در خصوص تجربیات اجرای ساحت های شش گانه، به تبادل نظر وتجربه، پرداختند. 

 

 

به اشتراک بگذارید :