21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ ۱۴:۰۴:۵۰
کد مطلب:  810546
با حضور مسئولین آموزش و پرورش اداره کل شهر تهران :
جلسه اجرای متوازن سند تحول بنیادین

روز سه شنبه 14 اسفند ماه جلسه اجرای متوازن سند تحول بنیادین با حضور سیدولی حسینی رئیس آموزش و پرورش منطقه 15 ، خواجه زاد معاون پژوهش و برنامه ریزی منطقه ، حدادی معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل و شهبازبیگی مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در سند تحول بنیادین، در هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه کوثر برگزار شد.

 به گزارش کارشناسی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 15، روز سه شنبه 14 اسفند ماه  جلسه اجرای متوازن سند تحول بنیادین با حضور سیدولی حسینی رئیس آموزش و پرورش منطقه 15 ، خواجه زاد معاون پژوهش و برنامه ریزی منطقه ، حدادی معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل و شهبازبیگی مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در سند تحول بنیادین، در هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه کوثر برگزار شد.

حدادی ضمن خیر مقدم به مدعوین اظهار داشت : خلاصه شدن نظام تعلیم و تربیت کشور در ارایه مسایل تئوری و محفوظاتی که فقط به کار برگه امتحانی می آید، نظام آموزشی را از کارآمدی لازم دور کرده و عملیاتی شدن هر چه بیشتر مبانی سند تحول بنیادین به شکل واقعی، می تواند راهگشای بسیاری از آسیب های اجتماعی، معضلات اقتصادی و گره های فرهنگی کشور باشد.

وی افزود: مدیر می بایست به  اجرای متوازن ساحتهای ششگانه در مدرسه توجه   و روشهای خشک در کلاس را به فعالیتهای گروهی تبدیل کند.  

در ادامه شهبازبیگی مشاور مدیر کل شهر تهران افزود:  تحول در نظام آموزش و پرورش در 2 بعد شکل می گیرد،  یک بعد در حوزه محتوا و متن است به نوعی که بتوانیم پاسخگوی نیازهای جامعه باشیم و بخش دیگر تحول نیز که ناظر بر اصلاح روش ها است، یعنی بتواند روش اداره آموزش و پرورش را تغییر دهد.

شایان ذکر است ؛ ریاست منطقه درخصوص تحول در بخش های؛ فیزیکی، تجهیزات ، حوزه برنامه درسی و  بخش نیروی انسانی به عنوان مهمترین رکن و مدرسه محوری و ساحت های تربیتی در قالب سند تحویل بنیادین نیرتاکیدکرد.

گفتی است ؛ در پایان جلسه خواجه زاد معاون پژوهش و برنامه ریزی منطقه 15در خصوص ساحت های ششگانه تعلیم و تربیت  براساس سند تحول بنیادین و زیر نظام های آن توضیحاتی را بیان نمود.

به اشتراک بگذارید :