18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ ۱۲:۴۷:۴۸
کد مطلب:  nhTO7Z5M
مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار:
راهیابی 5 دانش‌آموز فریدونکناری به مسابقات کشوری

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار از راهیابی 5 هنرجوی هنرستان‌های فریدونکنار به مرحله کشوری مسابقات علمی، عملی و کاربردی خبر داد.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار:

راهیابی 5 دانش‌آموز فریدونکناری به مسابقات کشوری

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار از راهیابی 5 هنرجوی هنرستان‌های فریدونکنار به مرحله کشوری مسابقات علمی، عملی و کاربردی خبر داد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سیدعظیم اسماعیل‌زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: مرحله تئوری و عملی مسابقات علمی و عملی ویژه هنرجویان رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و مسابقات علمی کاربردی ویژه هنرجویان رشته‌های کار دانش در استان مازندران برگزار شد.

وی ارتقای سطح کیفی آموزش‌های علمی و عملی هنرجویان، ارزیابی کیفیت آموزش‌های تخصصی اعم از نظری و کارگاهی، ایجاد انگیزه لازم برای جذب و هدایت استعداد‌ها، خلاقیت‌ها و توانمندی هنرجویان در یک رقابت سالم و سازنده را از مهم‌ترین اهداف این مسابقات برشمرد.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار تصریح کرد: دانش‌آموزان بر‌تر مرحله تئوری علمی و عملی ویژه هنرجویان رشته فنی‌وحرفه‌ای و مسابقات علمی کاربردی ویژه هنرجویان رشته کاردانش به مرحله کشوری این مسابقات راه می‌یابند.

اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جاری رتبه‌های خوب استانی در هنرستان‌های شهرستان فریدونکنار توسط هنرجویان کسب شده است، بیان کرد: لازم است مدیران هنرستان‌ها با تشویق و در اختیار قرار دادن امکانات لازم به هنرجویان، زمینه بروز این خلاقیت‌ها را در آنان فراهم کنند.

وی افزود: فاطمه نظریانی در رشته طراحی صفحات وب و حسین حسینی در رشته برق صنعتی موفق به کسب رتبه نخست استان در مسابقات علمی و کاربردی ویژه هنرستان‌های کاردانش شدند.

اسماعیل‌زاده ادامه داد: در همین مسابقات امیرحسین صفرزاده نیز موفق به کسب رتبه سوم استان در رشته برق صنعتی شد و در مسابقات علمی و عملی هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای نیز سیده فاطمه حسینی ملا و محدثه پورعلی اکبر کله‌بستی به ترتیب موفق به کسب رتبه اول و دوم استان در رشته صنایع دستی شدند.

وی با بیان اینکه مسابقات علمی کاربردی نقش مؤثری در کیفیت بخشی به آموزش‌های علمی و کارگاهی ایفا می‌کند، اظهار کرد: مسابقات علمی و کاربردی هنرستان‌ها نشان دهنده نقاط قوت و ضعف در آموزش، تجهیزات و نیروی انسانی حوزه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش بوده و این گونه مسابقات موجب شکوفایی قابلیت‌های هنرجویان در حوزه‌های عملی مهارتی می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد فرصت رقابت علمی مهارتی توأم با رفاقت‌ها و جاذبه‌های آن دانست و خاطرنشان کرد: مسابقات در دو مرحله منطقه‌ای و استانی برگزار شده و مرحله کشوری آن در بهار 95 برگزار است.

به اشتراک بگذارید :