20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ ۰۸:۲۸:۴۰
کد مطلب:  808289
استاندار تهران در چهارمین نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان تهران:
250هزار نفر در استان تهران بی‌سواد هستند

چهارمین نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان تهران به ریاست محسنی‌بندپی استاندارتهران، و با حضور مروستی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران و صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان در محل استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ؛ بندپی استاندار تهران ضمن اشاره به اینکه یکی از معیارهای توسعه یافتگی و توسعه شاخص انسانی کشورها میزان بهره مندی و برخورداری آحاد جامعه از تحصیلات است ،گفت:  ۲۵۰هزار نفر بین ۱۰ تا ۴۹ سال در استان تهران بیسواد هستند.

نماینده عالی دولت در استان تهران نبود آمار دقیق از بیسوادان را بزرگترین و مهمترین چالش و مانع برای رسیدن به هدف اعلام کرد وافزود: در این زمینه با همکاری مرکز آمار ایران گام موثری برداشته می‌شود.

بند پی، خاطرنشان کرد :کلیه دستگاه‌هایی که در این زمینه توانایی کار، کمک و حمایت دارند باید در هم افزایی و رسیدن به اهداف کوشا باشند.

 

 در ادامه  محمد صید لو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران اظهار داشت : اگر به موضوع محو بی سوادی با تعهد ملی نگریسته شود و هرفرد در جایگاه خود برای رفع این معضل تلاش کند قطعاً به طور مستقیم یا غیر مستقیم در موفقیتهای آتی کشور تاثیر گذار خواهد بود.

وی افزود: ترغیب بی سوادان برای حضور در برنامه های سوادآموزی علاوه بر تحقق اهداف آموزشی  باعث ایجاد فرصت های شغلی نیز می شود.

صیدلو ادامه داد: انتظار می‌رود برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در زمینه سوادآموزی رسانه ها بویژه صدا و سیما همکاری لازم را داشته باشند.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: اولین گام در سوادآموزی ، شناسایی بی سوادان است و عدم دسترسی به اطلاعات اسمی آنان ، مهمترین مانع برای تحقق اهداف سوادآموزی است.

 

به اشتراک بگذارید :