25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ ۰۷:۵۷:۳۲
کد مطلب:  808229
وزیر آموزش‌وپرورش در سفر یک‌روزه به استان البرز؛
اولویت سال 98 توسعه فضای آموزشی استان‌هایی با سرانه کمتر از میانگین کشوری است

وزیرآموزش‌وپرورش در سفر یک‌روزه به استان البرز اظهار کرد: بخش‌های مدیریتی آموزش‌وپرورش و مدیران مدارس به‌عنوان نمایندگان ما باید با موارد تنبیه به‌ویژه خشونت‌های جسمی و بدنی برخورد کنند.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در سفری یک‌روزه به استان البرز ضمن بازدید نحوه اجرای طرح برنامه ویژه مدرسه، اظهار کرد: در این طرح برنامه هایی که در مدرسه اجرا می شود با نیازها تناسب و انطباق بیشتری پیدا می‌کند و در این مدرسه نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی، ابتکار و خلاقیت معلمان بسیار مؤثر بوده است و امیدوارم این برنامه به‌تدریج در سال‌های آینده به هدف‌هایش بیش از گذشته نائل شود.

 

وی بابیان اینکه در همه استان‌های کشور این طرح اجرا می‌شود، گفت: میزان پیشرفت در استان‌های مختلف با توجه به امکانات، توانمندی‌ و قابلیت‌ها متغیر است اما بازرسی‌ها و بررسی‌ها نشان می‌دهد که این طرح رضایت‌بخش بوده است و البته نواقصی هم وجود دارد و در برخی از مناطق متأسفانه آنچه موردنظر و اصرار طراحان طرح بوده، محقق نشده است، به‌عنوان‌مثال؛ اختصاص 2 ساعت به فعالیت‌هایی که برای این برنامه مدنظر بوده است، بیشتر برای تقویت درس‌های دیگر منظور شده است که این خطا است و امیدواریم به‌تدریج اصلاح شود.

 

وزیرآموزش‌وپرورش تنبیه دانش‌آموزان را آفت بسیار بزرگی دانست و اظهار کرد: گاهی در آموزش‌وپرورش نمونه‌هایی از تنبیه مشاهده می‌کنیم که صرف‌نظر از اینکه تنبیه لفظی، بدنی، نگاه یا صحبتی نابجا باشد، آفت است و متأسفانه گاهی تنبیه به‌ویژه خشونت‌های جسمی و بدنی اتفاق می‌افتد و بخش‌های مدیریتی آموزش‌وپرورش و مدیران مدارس به‌عنوان نمایندگان ما باید با این موارد برخورد کنند که در مواقعی اتفاق‌هایی می‌افتد که به لحاظ اداری و به دلیل خدشه‌دار شدن اصول تعلیم و تربیت، فرد متخلف تحت پیگرد قرار می‌گیرد.

 

بطحایی با اشاره به سرانه فضای آموزشی در استان البرز، خاطرنشان کرد: در آغاز بازدید از مدارس استان البرز، جلسه‌ای با استاندار و نمایندگان استان داشتیم و این موضوع که استان البرز از حیث سرانه فضای آموزشی بسیار دچار مشکل است، بررسی شد.

 

وی در ادامه اضافه کرد: میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور 5 مترمربع است که در استان البرز این مقدار 3 مترمربع است و این استان در کنار استان‌های محروم مانند استان سیستان‌و‌بلوچستان قرار می‌گیرد.

 

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: اولویت ما در سال 98 توسعه فضای آموزشی استان‌هایی مانند استان البرز است که کمتر از میانگین کشوری فضای آموزشی دارند تا این استان‌ها به میانگین کشوری نزدیک شوند لذا برای رسیدن به این هدف به کمک خیرین به‌شدت نیاز داریم و از خیرین سراسر کشور درخواست می‌کنم که استان البرز را یکی از استان‌های موردنظرشان قرار بدهند تا این مشکل در استان کاهش پیدا کند.

به اشتراک بگذارید :