9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ ۱۱:۱۳:۵۲
کد مطلب:  Dw0DFKwS
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
اهمیت حضور زنان در پست های کلیدی و مدیریتی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس ،در جمع بانوان شاغل در حوزه معاونت آموزش متوسطه سراسر استان، بر اهمیت حضور زنان در عرضه های مختلف اجتماعی و پست‌های کلیدی و مدیریتی تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، دکتر ناصر قجری در  اولین گردهمایی بانوان شاغل در حوزه معاونت آموزش متوسطه سراسر استان با تاکید بر اهمیت حضور زنان در عرضه های مختلف اجتماعی و پست‌های کلیدی و مدیریتی  گفت: تنها 12 درصد از پست های کارشناسی در حوزه معاونت آموزش متوسطه استان را خواهران تشکیل داده اند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس  گفت: با وجود این که بیش از نیمی از نیروهای شاغل در آموزش و پرورش خواهران هستند اما پیشرفت آنها در مشاغل مدیریتی محسوس نبوده است.

وی گفت:  به‌رغم همه دستاوردها و موفقيت‌هاي زنان در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي، هنوز هم جاي زنان در بسياري از مشاغل و مناصب خالي است و از ظرفیت های وجودی بسياري از زنان شاغل نيز به درستي استفاده نمي‌شود.

قجری دیدگاه خود نسبت به حضور زنان در پست های کلیدی و مدیریتی را مثبت بیان کرد و  گفت:  زنان، کليد رشد و ترقي کشورهاي در حال توسعه هستند و توانمندسازي زنان و مشاركت كامل آنان بر پايه برابري، در همه زمينه‌ها از جمله در فرآيند تصميم‌گيري و مديريت جامعه ، يكي از پيش نيازهاي توسعه پايدار است كه كشور ما سخت به آن نياز دارد.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به مسائل و مشکلات اساسی آموزش و پرورش فارس گفت:  یکی از راه کارهای برون رفت از این مشکلات  ،توجه و اهتمام به رعایت سیاست های توسعه متوازن بین شاخه ای و رشته ای است.

 در ادامه  روسای ادارات داخلی آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس ،ضمن ببان سیاست ها و اولویت های کاری خود ، در این زمینه با حاضرین جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

به اشتراک بگذارید :