1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ ۱۲:۳۴:۵۳
کد مطلب:  807009
مشاور مدیر کل آموزش و پرورش در امور کیفیت بخشی به آموزش، مدیریت و توسعه و تعالی منابع انسانی:
آموزش بدون پژوهش جایگاهی ندارد

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش از نقش پررنگ پژوهش در امر آموزش سخن گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ، مسعود انصاری مهر نهم اسفند ماه در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر استان اصفهان که در مرکز آموزشی رفاهی شماره سه فرهنگیان شهر اصفهان برگزار شد، گفت: متاسفانه جایگاه پژوهش در آموزش و پرورش ما کمرنگ است و هر چیزی که در قالب منبع علمی عنوان می شود بدون محاسبه اثرگذاری و خروجی بر روی دانش آموزان انجام می شود در صورتی که در کشورهای توسعه یافته آموزش همراه با پژوهش انجام می شود.

مسعود انصاری مهر ادامه داد: در مدارس باکیفیت، قدرت تشخیص در فراگیران و جستجوگران ایجاد شده و معلم نقش مدیر یادگیری را بر عهده داشته و مدیر، رهبر هماهنگ کننده در مدرسه است.

 وی افزود: باید نگاه معلمان و برنامه ریزان استراتژیک به مسئله آموزش نگاهی دیگر باشد زیرا زمان به یادسپاری مطالب درسی و منفعل بودن فراگیران در کلاس و قرار دادن فراگیران در برابر حجمی از اطلاعات به سر آمده است.

مسعود انصاری مهر  بیان کرد: روش های نوین تدریس در کار گروهی و هم افزایی فراگیران و پژوهش در عمل استوار است و نقش اصلی معلمان ، مدیریت آموخته ها و تعمیق بخشیدن به اطلاعات فراگیران و جستجوگر نمودن آنها خواهد بود.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش به اهداف آرمانی مدارس در هزاره سوم اشاره و گفت: توسعه نیروی انسانی کارآمد، حفاظت و صیانت از محیط روانی، بهادادن به تحقیق و توسعه، افزایش سهم و دامنه نفوذ در اجتماع و کاهش زمان و هزینه تمام شده از اهداف مدارس آرمانی است.

به اشتراک بگذارید :