26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ ۱۰:۵۲:۴۷
کد مطلب:  806870
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
از اهداف سند تحول بنیادین، نهادینه کردن پژوهش و تحقیق در آموزش و پرورش است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش بر نهادینه کردن پژوهش و تحقیق طبق سند تحول بنیادین تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان غلامحسن سخایی نهم اسفند ماه در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر استان اصفهان که در مرکز آموزشی رفاهی شماره سه فرهنگیان شهر اصفهان برگزار شد، گفت: پژوهش امری همیشگی است و نباید معطوف به هفته پژوهش باشد.پژوهش و آموزش باید در آموزش و پرورش با یکدیگر همراه باشند و هر گونه آموزش باید از مرحله پژوهش گذشته باشد تا بتواند آموزش و پرورش را به اهداف متعالی خود برساند.

غلامحسن سخایی ادامه داد: باید مراقب  بود تا همانند سالهای گذشته که آموزش و پرورش از یکدیگر جدا شده و بسیار آسیب زا بود، گرفتار جدایی پژوهش از آموزش نشویم و بدانیم که این دو لازم و ملزوم هم هستند.

 وی افزود: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت وظیفه آموزش و پرورش است و معلم باید برای تعلیم و تربیت دانش آموزان آماده باشد.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی تاکید کرد: پژوهش با آموزش فرقی نمی کند و باید معلمان به نحوی آموزش ببینند که مسایل آموزشی و پرورشی را از یکدیگر جدا نسازند.

به اشتراک بگذارید :