27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ ۱۰:۳۹:۰۳
کد مطلب:  806859
سرپرست معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
تحول بنیادین یک میثاق جمعی و سند بالادستی است

همایش تجلیل از مدیران مدارس ممتاز کشوری برنامه تعالی مدیریت مدرسه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ،عبدالرسول عمادی  نهم اسفندماه در همایش تجلیل از مدیران مدارس ممتاز کشوری برنامه تعالی مدیریت مدرسه که  در اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان در حال برگزاری است ،با اشاره به شهادت جمعی از پاسداران لشگر ۱۴ امام حسین گفت: اصفهان در همه صحنه های جهاد و شهادت حضور دارد‌.
سرپرست معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تعالی مفهومی معنوی ،  اسلامی و الهی است و اکنون جهانی شده است. تعالی یک نقطه توقف و مقصد نیست بلکه یک مسیر است، این گفته که نباید دو روز مومن مانند هم باشد بیانگر تعالی است.

عبدالرسول عمادی ادامه داد: تحول بنیادین یک میثاق جمعی و سند بالادستی است و همه ی ذی نفعان متعهد به عمل به آن هستند.

وی با اشاره به اینکه در هر برنامه استراتژیک دو بحث توانمندسازی و نتایج اهمیت دارد، گفت: در زمینه توانمندسازی باید ابتدا زیرساخت ها را آماده کنیم.
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره این زیرساخت ها افزود: مدیریت راهبردی بدون مدیریت شایسته امکان پذیر نیست، باید مدیریت توانمند انتخاب، جذب و انتصاب شود و پرورش یابد.

وی ادامه داد: افزایش دانش و انگیزه در حوزه نظام ارزشیابی و پژوهش بدون آماده کردن فضای زیرساخت امکان پذیر نیست.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: اعتبارات دولتی در هیچ کجای دنیا نمی تواند آموزش و پرورش استاندارد را سامان دهد چرا که هرچقدر دولت ها توانمند باشد، حداکثر کیفیت ، نقطه خاص و دست یافتنی نیست.
عبدالرسول عمادی گفت: منابع تامین آموزش پرورش در دنیا را چهار منبع اعتبارات دولتی، کمک های مردمی، کمک خیرین و کمک های بین المللی است و هر نظامی بتواند این چهار منبع را جذب کند موفق تر است.

وی در پایان با بیان اینکه در کشور ۶۵۰ هزار خیر مدرسه ساز از سالی ۱۰۰ هزار تومان تا چند میلیارد به ساخت مدرسه کمک می کنند افزود: جامعه تجهیز هنرستان ها نیز تشکیل و ثبت شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید :