26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ ۲۱:۱۶:۵۶
کد مطلب:  806508
مدیرکل آموزش دوره متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
مدیریت در صحنه از نوع راهبری و رهبری، هدف برنامه تعالی مدیریت است

مدیرکل آموزش دوره متوسطه وزارت آموزش و پرورش هدف برنامه تعالی مدیریت را توانمندی مدیران و مدیریت در صحنه از نوع راهبری و رهبری مدیران دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان مرضیه مسگرزاده هشتم اسفند ماه در مراسم اختتامیه دوره آموزشی راهبران و ارزیابان برنامه تعالی مدیریت مدرسه استان های سراسر کشور که در مرکز آموزشی رفاهی شماره ۳ فرهنگیان برگزار شد، گفت: با اجرایی شدن برنامه تعالی مدیریت بسیاری از کارهای روتین و دست و پا گیر در مدارس حذف خواهد شد و همت بلندی برای عملیاتی شدن این برنامه مورد نیاز است.

مرضیه مسگرزاده ادامه داد: گروه های آموزشی بهترین گزینه برای ورود به برنامه های تعالی مدیریت هستند و باید از این پتانسیل نهایت استفاده را برد.

وی افزود: مدرسه ایده آل در سند تحول بنیادین در افق ۱۴۰۴ مدرسه ای است که برنامه محور، خودکنترل، خودارزیاب و پاسخگو به ارزیاب بیرونی باشد.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه تاکید کرد: ازسال آینده تحصیلی مدرسه ای مورد ارزیابی بیرونی قرار خواهد گرفت که خودارزیابی را در سامانه همگام اعلام کرده باشد.

مرضیه مسگرزاده ارزیابان را بر دقت بر روی صحت و درستی آمارها توصیه و بیان کرد: مدیریت زمان را در ارزیابی و راهبری مد نظر قرار دهید زیرا مقوله مهمی است و از این به بعد همه معاونت ها و حوزه های وزارتی باید از طریق برنامه تعالی مدیریت برنامه های خود  را در مدارس جستجو کرده و همه گزارش ها از طریق سامانه تعالی پیگیری شود.

به اشتراک بگذارید :