16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ ۱۶:۵۵:۲۲
کد مطلب:  806438
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش دروزیر آموزش‌وپرورش در همایش مشترک گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و تربیت فاطمی ؛
توجه به شاخص‌های عدالت جنسیتی، توسعه نقش‌آفرینی و کاهش محرومیت دختران از مهم‌ترین برنامه های دفتر امور زنان است

فرحناز مینایی پور در همایش تربیت فاطمی اظهار کرد: به نظرات بنیان‌گذار کبیر انقلاب پیرامون جایگاه حضرت فاطمه (س) و رسالت زنان در امور کشور موردتوجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی، فرحناز مینایی پور در همایش مشترک گرامیداشت تربیت اسلامی و تربیت فاطمی با تبریک میلاد حضرت فاطمه (سلام‌الله علیها) و روز زن با اشاره به مقام و جایگاه حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: امیدوارم ابعاد وجودی حضرت زهرا بیش از گذشته شناسایی شود و به نظرات بنیان‌گذار کبیر انقلاب پیرامون جایگاه حضرت فاطمه (س) و رسالت زنان در امور کشور مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مینایی پور بابیان اینکه مهم‌ترین مأموریت‌ها در امور زنان و خانواده، توجه به شاخص‌های عدالت جنسیتی، توسعه نقش‌آفرینی دختران و کاهش محرومیت در بخش دختران است، گفت: در تدوین برنامه سالانه خود توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، مبانی نظری سند تحول بنیادین، برنامه زیر نظام‌ها و اولویت‌های دولت تدبیر امید را سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم و با به‌روزرسانی برنامه‌های خود برنامه گفتگوی ملی خانواده و شکاف نسلی را در حال اجرا داریم.

مدیرکل امور زنان و خانواده با اشاره به اقدامات و برنامه‌های این حوزه، بیان کرد: تألیف کتاب‌های حقوق شهروندی، خوب زیستن در مسیر زندگی مشترک، مقابله با آسیب‌های نوپدید همچون فضای مجازی و مخاطرات آن، زمینه‌سازی حضور زنان و افزایش مشارکت‌های اجتماعی دختران، پیگیری انتصابات زنان، تدوین کتاب مدیران زن آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و ...از برنامه‌ها و فعالیت‌های دفتر امور زنان و خانواده است.

مینایی پور تصریح کرد: برنامه سرود ویژه دختران را باهدف افزایش شادی و ارتقای سلامت جسمی و روحی انجام داده‌ایم که امروز در این همایش از این سرود رونمایی خواهد شد.

وی در پایان ضمن قدردانی از بخش‌های مختلف وزارت آموزش‌وپرورش گفت: امور زنان به علت جایگاه بین بخشی خود با همراهی بخش‌های مختلف توانسته است وظایف و مأموریت‌های خود را به اجرا درآورد.

به اشتراک بگذارید :