20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ ۰۸:۳۳:۳۰
کد مطلب:  805535
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
توجه به ارتقای صلاحیت های حرفه ای مربیان

همایش رنگین کمان با محور" پرورش هویت ملی کودکان ایران اسلامی" و برنامه " ما تنها یک زمین داریم " در ناحیه 1 ری با حضور محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این باره گفت: این همایش که با هدف ارائه دستاوردها و خلاقیت های مربیان پیش دبستانی برگزار شد،هریک از مراکز آموزش پیش دبستانی منطقه، دستاوردهای خود را در حوزه آموزشی و تربیتی در معرض نمایش قرار دادند.

وی با اشاره به جایگاه پیش دبستانی در برنامه های آموزشی وزارت متبوع و سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش تاکید کرد: پیش دبستانی دوره ای است  که برنامه های آموزشی آن غیر متمرکز و استانی است و مربیان و مدیران این دوره تحصیلی نقش بسیار بالایی در ارائه فعالیت های آموزشی و تدارک تجارب آموزشی برای نوآموزان دارند.

احسانی با تاکید بر توجه به ارتقا صلاحیت های حرفه ای مربیان ،تصریح کرد: در این دوره توجه ویژه به بازی و نقش آن در پرورش شخصیت کودکان بسیار ضروری است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران رویکردهای جدید آموزش و پرورش در مدارس ابتدایی را در راستای توجه به بازی دانست و افزود: موضوع بازی به عنوان یک ابزار و روش آموزشی به ویژه در پیش دبستانی که به عنوان زبان یادگیری کودکان است، باید مورد توجه مربیان، آموزگاران و صاحب نظران تعلیم و تربیت قرار گیرد و تحقیقات کاربردی در این حوزه انجام شود.

گفتنی است در انتهای برنامه، نمایشکاه رنگین کمان مورد افتتاح و بازدید حاضران و مدعوین قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :