21 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ ۱۷:۳۸:۴۶
کد مطلب:  805265
دکتر محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان
آمار های رسمی حاکی از رشد 40.1 درصدی نرخ سواد نسبت به قبل از انقلاب است.

پنجمین جلسه کمیته تخصصی شورای عالی پشتیبانی سواد آموزی کشور در سالن جلسات این سازمان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی ، پنجمین جلسه کمیته تخصصی شورای عالی پشتیبانی سواد اموزی کشور در سالن جلسات این سازمان در حال برگزاری است.

این کمیته  به ریاست دکتر علی خانی رئیس امور علمی اجتماعی و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور ، مسئولان سازمان نهضت سواد آموزی و با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی، معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی ،شبکه آموزش سیما ،معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ،معاون وزیر جهاد کشاورزی ،مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت صمت ،مرکز آمار ایران ،سازمان ثبت احوال و سازمان فنی حرفه ای کشور تشکیل شده است .

گفتنی است دستور کار  پنجمین کمیته تخصصی شورای عالی پشتیبانی سواد آموزی کشور به ارائه گزارش عملکرد سواد آموزی در دولت تدبیر امید ،بررسی آخرین وضعیت سواد کشور و تحلیل نتایج سرشماری نفوس و مسکن و بررسی مسایل و مشکلات سواد آموزی کشور  اختصاص یافته است .

محمد زاده معاون وزیر و رئیس این سازمان در ابتدای جلسه ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به اعضای کمیته تخصصی شورای عالی پشتیبانی سواد آموزی کشور  و تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا و امام راحل  ، به خدمات صورت گرفته در عمر سی و نه ساله سازمان نهضت سواد آموزی اشاره نمود و بیان کرد : من سابقه ی سی و پنج ساله در بخش های مختلف حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش را دارم ،اما باید اذعان کنم که علی رغم فعالیت ها و دستاوردهای چشگیر سازمان نهضت سواد آموزی در توسعه سواد در کشور ، متاسفانه خدمات و دستاوردهای آن به طور مقتضی  در جامعه منعکس نشده است .

وی ادامه داد : با مقایسه نرخ های موجود در آمار های رسمی کشور مشخص می شود  وضعیت سواد کشور در حال حاضر  نسبت به قبل از انقلاب از افزایش  40.1 درصد برخوردار است .    

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی افزود : در دوره عمر دولت تدبیر و امید، 2میلیون 608 میلیون نفر تحت پوشش برنامه های سواد آموزی رفته و با سواد شده اند که ،53درصد این تعداد مربوط به  دوره سواد آموزی ، 29 درصد در دوره انتقال و 18 درصد نیز در دوره تحکیم هستند.

محمد زاده اعلام کرد : در خلال سالهای 92 تا 97 نرخ با سوادی در گروه سنی 6 ساله و بالاتر به 88.8 درصد ارتقا یافته و در گروه سنی 49-10 سال به عدد 95.7 درصد رسیده است .

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی بیان کرد : برآوردها نشان می دهد که در گروه هدف اصلی سازمان حدود 2.3 میلیون نفر  بی سواد در کشور وجود دارد .

به اشتراک بگذارید :