1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ ۱۴:۳۷:۲۵
کد مطلب:  805168
مدیر کل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
اهداف عالی تعلیم و تربیت در گرو اجرای سند تحول بنیادین

مدیر کل آموزش دوره اول متوسطه اجرای سند تحول بنیادین را لازمه رسیدن به اهداف متعالی تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش دانست. 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان مرضیه مسگرزاده هفتم اسفند ماه در دوره آموزشی راهبران و ارزیابان برنامه تعالی مدیریت مدرسه استان های سراسر کشور که در مرکز آموزشی و رفاهی شماره سه فرهنگیان شهر اصفهان  برگزار شد، ضمن تبریک تولد یگانه بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا( س) گفت: حضرت زهرا الگوی بی نظیری برای همه اعم از مسلمان و غیر مسلمان است و استفاده از سروده های این بانوی بی مثال می تواند انسانیت و شرافت انسانها را افزایش خواهد داد .

 مرضیه مسگرزاده ادامه داد: حفظ کیفیت بخشی در امر آموزش و پرورش در قالب برنامه ای با عنوان تعالی مدیریت مدرسه که نگاه علمی و کارشناسی دارد، در حال اجرا است.

وی مهمترین مولفه در برنامه تعالی مدیریت مدارس را ارزیابی عنوان کرد و افزود: دیدگاه ۱۰۸  ارزیاب کشوری در این طرح باید بر اساس واقعیت و راستی آزمایی و حقیقت صورت بگیرد تا به هدف اصلی که نزدیک کردن نگاه ارزیابان به یکدیگر در روش ارزیابی و پیاده سازی ارزیابی و راهبری طرح تعالی مدیریت مدرسه است، برسیم.

 مرضیه مسگرزاده تاکید کرد: در ارزیابی دقت ویژه داشته باشید زیرا یک بی دقتی ارزیابی می تواند مدرسه را با سر به زمین زده و یک سهل انگاری باعث ایجاد خودباوری کاذب در مدرسه خواهد شد که قطعا آسیب زا است.

مدیر کل دفتر آموزش دوره اول متوسطه برنامه تعالی مدیریت مدرسه را برنامه وزارتخانه دانست و گفت: یکی از رویکردهای جاری مشارکت جویی و مشارکت پذیری است و این برنامه ی مدرسه است نه آموزش متوسطه . به مدیران اجازه دهید احساس تعلق پیدا کنند و این برنامه را بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرا کنند.

وی بیان کرد: باید مطالعه، بازنگری و بازرسی بر روی برنامه تعالی صورت گرفته و آموزش الکترونیک را برای تمام کسانی که در برنامه تعالی مدیریت درگیر هستند  مدنظر قرار داده و بستر را آماده و به صورت مستقیم کار آموزش را از طرف وزارتخانه زیر نظر بگیریم.

به اشتراک بگذارید :