27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ ۱۳:۲۱:۴۴
کد مطلب:  805001
مشاور وزیر آموزش و پرورش و رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش: 
سیاست های وازرت آموزش و پرورش، اجرایی کردن سند تحول بنیادین

مشاور وزیر آموزش و پرورش و رییس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش سند تحول بنیادین را سیاست اصلی آموزش و پرورش عنوان کرد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان رضا مددی هفتم اسفند ماه در دوره آموزشی راهبران و ارزیابان برنامه تعالی مدیریت مدرسه که در مرکز آموزشی و رفاهی شماره سه فرهنگیان شهر اصفهان برگزار شد، گفت: مهمترین تکلیف در وزارت آموزش و پرورش وفق دادن همه دستگاه با سند تحول بنیادین است و آموزش و پرورش باید تمام برنامه های خود را بر اساس سند پیش ببرد زیرا در سیاست حاکم بر برنامه ششم توسعه، دولت آموزش و پرورش را مکلف و موظف به اجرای تمام فعالیتها در راستای سند تحول بنیادین کرده است.

 رضا مددی ادامه داد: سند تحول بنیادین به عنوان سند بالا دستی باید عملیاتی شده تا به اهداف متعالی آموزش و پرورش در نظام حاکمیت برسیم. وی نبودن تکنولوژی پیاده کردن سند تحول بنیادین را حلقه مفقوده در عملیاتی کردن این سند دانست و ابراز امیدواری کرد با تلاش بر حل این مشکل فایق خواهیم آمد.

رضا مددی تاکید کرد: هر استان در رابطه با سند تحول بنیادین باید برنامه ششم توسعه استانی را تهیه و بر اساس آن عمل کنند.

رییس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین بیان کرد: برای مدرسه برنامه دیکته نشود و طبق سند تحول بنیادین مدرسه باید قدرت تصمیم گیری و اختیار داشته باشد و همه در خدمت مدرسه باشند .

رضا مددی گفت: طبق رویکرد جدید سند تحول بنیادین باید تمام برنامه های هر واحد بر اساس دوره تحصیلی نوشته شود و آموزش و پرورش مسئول تربیت متوازن و همه جانبه دانش آموزان است.

 

به اشتراک بگذارید :