10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ ۱۳:۰۱:۲۴
کد مطلب:  804921
اولین جشن گلریزان مدارس با نیازهای ویژه آذربایجان شرقی؛
مجید قدمی: 190 مدرسه استثنایی خیرساز در کشور وجود دارد

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در اولین جشن گلریزان مدارس با نیازهای ویژه استان آذربایجان شرقی گفت: از یک هزار و 564 مدرسه استثنایی کشور 190 مدرسه را خیرین احداث کرده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مجید قدمی در اولین جشن گلریزان مدارس با نیازهای ویژه استان در تالار معلم تبریز گفت: « یک هزار و 564 مدرسه استثنایی کشور با 23 هزار نیروی انسانی اداره می شود که 190 مدرسه را خیرین احداث کرده اند. »

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بودجه اختصاصی برای اداره مدارس استثنایی را یک هزار میلیارد تومان عنوان کرد و تاکید داشت: « معلولیت محدودیت نیست و بایستی همه در حد توان به معلولین کمک کنیم. »

وی از ارائه خدمات جامع یکپارچه به دانش اموزان معلول سخن گفت و یادآور شد: « برخی زمان بندی ها برای درمان باید صورت گیرد بعنوان مثال کاشت حلزون در زیر 6 سال جواب می دهد و چنین مواردی باید در نظر گرفته شود. »

وی افزود: « بر اساس تحقیقات صورت گرفته در محیط غنی برای کودکان زیر 6 سال امکان افزایش 10 الی 15 درصدی ضریب هوشی وجود دارد. »

قدمی تعلیم و تربیت را زنده کردن عنوان کرد و از قبولی بیش از 300 دانش آموز استثنایی بدون اعمال سهمیه در دانشگاه های برتر ایران خبر داد. »

معاون وزیر در پایان گفت: « دنیا ایستگاه بوده و آنچه باقی می ماند کارهای خیر است که در عرض زندگی انجام داده ایم نه در طول آن و خیرین کسانی هستند که عرض عمر بیشتری دارند.»

اولین جشن گلریزان مدارس با نیازهای ویژه استان آذربایجان شرقی صبح امروز 7 اسفند ماهبا حضور معاون وزیر و رئیس سازمان استثنایی کشور در تالار معلم تبریز برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :