10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۶ ۱۰:۴۰:۳۲
کد مطلب:  803783
با بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی
مسابقات سازه های ماکارونی دانش آموزان متوسطه شهرستان اسکو برگزار شد

سومین دوره مسابقات سازه های ماکارونی ویژه دانش آموزان مقاطع دوره اول و دوم متوسطه مدارس اسکو، سهند و ایلخچی با بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از اسکو؛ به مناسبت 5 روز بزرگداشت خواجه نصرالدین طوسی و روز مهندس، سومین دوره مسابقات سازه های ماکارونی( انتخابی استان) در دو گرایش سبک و راندمانی ویژه دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه با شرکت بیش از 40 تیم از مدارس اسکو ، سهند و ایلخچی و  با حضور رجبی معاون فرماندار و نجابت مدیرآموزش و پرورش شهرستان اسکو در محل کانون فجر اسکو برگزار شد.

فرماندار اسکو با اشاره به توان علمی بالای دانش آموزان اظهار داشت: در سایه توجه به علم و دانش ، دانش آموزان کشورمان امروزه در المپیادهای مختلف علمی در حال افتخار آفرینی هستند و در این زمینه ایران رتبه 11 دنیارا به خود اختصاص داده است.

وی با تقدیر از کلیه محققان و دانش آموزان فعال در پژوهش سرای دانش آموزی امام خمینی (ره) اسکو افزود: شما دانش آموزان آینده سازان این کشور هستید و یقین دارم با تلاش شما، آبادانی و توسعه این مرز و بوم رقم خواهد خورد.

رجبی هدف غایی علم اندوزی را سازندگی کشور دانست و خاطرنشان ساخت: فکر و تحلیل مهندسی که همان تدبر ، تحلیل صحیح و حرکت در چارچوب های کارشناسی است، تنها زمانی ارزشمند خواهد بود که در عمل به کار گرفته شود و در خدمت سازندگی این مرز و بوم در آید.

گفتنی است پس از رقابت سخت و فشرده ، دانش آموزان راه یافته به مسابقات استانی مشخص شد که نتایج کامل به شرح زیر می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :