20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۶ ۰۸:۴۱:۵۶
کد مطلب:  803600
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری کمیته پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  از برگزاری کمیته پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال به منظور پیشگیری و کاهش سوانح و حوادث در سالن شورا یک اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و  سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  ، با اشاره به ذهنیت ها و نگرش های متفاوت به چهارشنبه آخر سال و مراسم های این مناسبت ، اظهار داشت:برنامه های اجرائی در این خصوص از حالت کلیشه ای باید خارج شود و به سمت پیشگیری و فرهنگ سازی حرکت کند.

وی با تاکید بر اینکه  آموزش به زبان هنر و در قالب های سرود ،تئاتر و فیلم کوتاه می تواند بسیار تأثیرگذار باشد، تصریح کرد: همچنین برگزاری مراسم چهارشنبه سوری دسته جمعی دانش آموزان ، با حضور اولیاء ، اورژانس وآتشنشانان  و اجرای برنامه های شاد و آموزشی در مدارس می تواند در این زمینه موثر باشد.

در ادامه این نشست ، محمد رزاقی رئیس  اداره حراست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، داشتن دیدگاه ،عملکرد ایجابی و فراهم نمودن شرایط  مناسب جهت تخلیه انرژی دانش آموزان را ضروری دانست و افزود: برگزاری نمایشگاه و جلسات آموزشی جهت مدیران و عوامل اجرائی ، برگزاری نشست های آموزشی با آتش نشانان و استفاده از ظرفیت شرکت های طرف قرارداد شارژ کپسول های آتش نشانی دارای مجوز می تواند در بالا بردن سطح آگاهی های دانش آموزان و اولیای آنها موثر باشد.

رزاقی با اشاره به این فرصت مناسب  ،جهت آموزش کارکنان آموزش و پرورش ،دانش آموزان و اولیا ی آنها تاکید کرد: ابتکارامضای  میثاق نامه توسط دانش آموزان از جمله موارد جالب سال گذشته بود که در کاهش آسیب ها نسبت به سالهای قبل موثر واقع شده بود.

گفتنی است این نشست با حضور رییس اداره حراست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،اداره ارزیابی عملکرد و اداره تدارکات اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :