10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۶ ۰۸:۲۷:۴۸
کد مطلب:  803575
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:
محلات و ادارات باید فضای قرآنی داشته باشند/ عفت و حیا از ویژگی های مهم دختران است

بسیج نیوز: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در همایش چهار هزار نفری دانش آموزان حافظ جزء سی قرآن کریم در مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز بر فضای قرآنی در ادارات، مساجد و محلات و نقطه به نقطه کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم  گفت:  به شما چهار هزار دانش آموز حافظ جزء سی قرآن تبریک می گویم برای این که حفظ قرآن امتیاز ویژه ای است و کار بزرگی کرده اید ولی حفظ قرآن به تنهایی کافی نیست بلکه باید با مفاهیم آن نیز آشنا شوید و به سفارشات آن عمل کنید.

وی، تقارن این مراسم با ایام خجسته سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) را به فال نیک گرفت و گفت: «ما باید به نوجوانان و دانش آموزان حافظ قرآن افتخار کنیم این دانش آموزان حافظ، مایه افتخار کشور هستند.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان این که امروز دانش آموزان کشور به برکت قرآن در سطح بین الملل موفقیت و افتخار کسب می کنند، ادامه داد: نوجوانان باید قدر این نظام را بدانند برای این که امروز تمام موفقیت های ما در کشور و در منطقه و بین الملل به برکت قرآن است.

امام جمعه تبریز در مقایسه جایگاه قرآن در قبل از انقلاب و بعد از انقلاب بیان کرد:  در گذشته قرآن مهجور مانده بود و فقط به مراسم ختم و سفره عقد ختم می شد اما امروز در بطن جامعه جاری و ساری شده است و فرهنگ قرآنی در جامعه حاکم شده است و فرزندان ما حافظ قرآن هستند.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان این که معیاردختران نمونه در حال حاضر با معیار دختران نمونه قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، ادامه داد:  پیش از انقلاب روز زن و مادر در 25 آذر ماه برگزار می شد اما بعد از انقلاب روز میلاد حضرت فاطمه (س) به عنوان روز گرامی داشت مقام زن و مادر شناخته شد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که وظایف سنگینی در قبال قرآن داریم، گفت:  امروز باید محلات، مساجد، ادارت و نقطه به نقطه میهن اسلامی فضای قرآنی داشته باشد.

حجت الاسلام آل هاشم خطاب به دانش آموزان گفت: شما دختران مایه افتخار اسلام و نظام هستید و باید واجبات را به نحو احسن به جا بیاورید و هیچ چیز مهم تر از نماز نیست و دیگر این که مواظب حجاب های خود باشید و از همان دوران ابتدایی به حفظ حجاب عادت کنید تا در آینده فرد متدین و محجبه کشور باشید.

وی عفت و حیا را از ویژگی های مهم دختران برشمرد و گفت: دختران به واسطه عفت و پاکی عزیز و محترم هستند.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه نوجوانان را به مطالعه بیانیه اخیر مقام معظم رهبری دعوت کرد و گفت: مقام معظم رهبری به نسل جوان امید وار هستند و به آن ها اعتماد دارند و آینده کشور را آینده جوانان و رمز موفقیت کشور را سپردن امور به جوانان می دانند.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: شاید تا امروز به خاطر دوری راه توفیق حضور در مصلی را نداشتید، شما مادران و پدران خود را دعوت کنید و روزهای جمعه در مراسم نماز جمعه شرکت کنید برای این که مراسم نماز جمعه برای تربیت روحیه معنوی و ملی شما موثر است.

به اشتراک بگذارید :