27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ ۱۳:۲۵:۰۲
کد مطلب:  802488
چهل و هشتمین جشنواره بین المللی آثار مرور فیلم رشد
جشنواره بین المللی فیلم رشد فرصت مغتنمی است برای برانگیختن ارزش های فطری، زیبا جویی، حقیقت دوستی و صلح طلبی

چهل و هشتمین جشنواره بین المللی آثار مرور فیلم رشد برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ، خلیلی رئیس گروه بررسی محتوا اداره کل آموزش و پرورش با حضور در نواحی 4 و5 و مناطق میمه، شاهین شهر، کاشان، شهرضا بیان کرد: خداوند متعال  را شاکرم که به موجب مرور آثار چهل و هشتمین جشنواره بین الملی فیلم رشد توفیق پیدا کردم در جمع همکاران گرانقدر و دانش آموزان عزیز باشم.
وی با بیان اینکه جشنواره بین المللی فیلم رشد که با بیش از نیم قرن تجربه در دوره چهل و هشتم قرار دارد فرصت مغتنمی است برای برانگیختن ارزش های فطری، زیبا جویی، حقیقت دوستی، صلح طلبی،  پرسشگری و کنجکاوی دانش آموزان و علاقه مندان که اکنون نتیجه تلاش فیلم سازان جوان و دانش آموزان عزیز را از پنجره هنر هفتم که حاصل  تلفیق دانش و هنر است را به تماشا نشسته اند.
 خلیلی بیان نمود: ایجاد تنوع در محیط های یادگیری ، تسهیل  و تعمیق محتوا های آموزشی و تربیتی و ملموس کردن مفاهیم از انتزاعات تا مشاهدات و انتقال ارزش های اخلاقی در قالب فیلم های آموزشی، این رسانه ی موثر را برای تربیت نسلی سرافراز باید در اولویت قرار داد. 
وی افزود: در  اسناد تحولی و سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی با تاکید گسترده  بر تنوع بخشی  به محیط های یادگیری، استفاده از فیلم های آموزشی را هدف قرار داده است. که با تغییر مراکز آموزشی به مراکز یادگیری با چرخش های تحول آفرین از وضع موجود به وضع مطلوب استفاده از محتوا های چند رسانه ای از جمله فیلم  و انیمیشن  را در جهت تعمیق جریان و ایجاد  فضای شادی و نشاط در مدارس  از مصادیق این چرخش ها قلمداد کرده است. 
خلیلی اعلام نمود : در 210 مرکز فیلم ها از 27بهمن تا 2 اسفند بر طبق جدول زمانبندی برای دانش آموزان ابتدایی دوره اول ودوم ، متوسطه اول و دوم، مربیان، فرهنگیان و خانواده ها اکران شد. 
وی از مدیریت و برنامه ریزی و تلاش ارزشمند رؤسا و رابطین محترم در برگزاری مرور آثار جشنواره فیلم رشد  تشکر و قدر دانی نمود.

به اشتراک بگذارید :