25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ ۱۱:۱۳:۴۷
کد مطلب:  802239
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ناحیه یک ری:
توسعه تفکر سیستمی و خرد جمعی در عملکرد اداری

 گردهمایی معاونان پشتیبانی و روسای ادارات حوزه معاونت پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با حضور معاون دفتر بودجه استانی وزارت آموزش و پرورش و مسئولین مناطق بیست و یک‌ گانه شهرستان‌های استان تهران؛ در سالن وحدت آموزش و پرورش ناحیه یک ری برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به این که مشکلات نباید مانع انجام کارها بشود ، اظهار داشت: برای کار هیچ‌گاه شرایط مطلوب به خودی خود فراهم نمی‌شود و ما باید شرایط مطلوب را با تلاش و کوشش و همفکری و با تکیه بر خرد جمعی فراهم کنیم.

وی با اشاره به نگاه برنامه‌ ای ،توسعه‌محور و علمی معاونت پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،به مسائل ادامه داد: باید تفکر سیستمی را نسبت به مسائل حوزه خود بسط دهیم و در کنار مشکلات به دنبال خلاقیت،نوآوری،تسریع و تسهیل امور با کار گروهی و تیمی باشیم.

بهارلو ،کار در سیستم آموزش و پرورش را به مسابقه دو امدادی تشبیه کرد و افزود: اساس موفقیت ما در گرو همکاری و همفکری و کمک به یکدیگر است که هر یک بخشی از مسیر را پیموده و ماحصل را به نفربعدی می‌سپاریم.

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به تشکیل هیئت اندیشه‌ ورز در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اظهار داشت: اهداف این هیات علاوه بر بهره‌مندی از خرد جمعی و استفاده از اندیشه نخبگان ، اصلاح فرایندها، مشارکت مناطق در تصمیم‌گیری‌ها، علت‌یابی مشکلات و تسهیل در روند اجرای برنامه‌ها را نیزشامل می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به مشکلات موجود در تامین بودجه ،گفت: باید به اهداف خود و تحقق آنها باور داشته باشیم و با تغییر نگرش ، چرایی مشکلات را بررسی کنیم .

بهارلو، ارائه راهکار در جهت حل مسائل را ضروری دانست  و تصریح کرد: با اتخاذ تصمیم های درست امیدواریم بتوانیم علیرغم مشکلات و کمبود اعتبارات ،پرداخت‌های مهم را را تا آخر سال جاری انجام دهیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان با ارائه گزارشی از وضعیت پرسنل ، تراکم دانش آموزی، بناها و ساختمانهای آموزشی، ساعات حق‌التدریس،میانگین رشد دانش‌آموزی، اعتبارات دریافتی سال 97، اتباع خارجی، مشکلات ایاب و ذهاب همکاران و تراز نیروی انسانی در شهرستانهای استان تهران خاطرنشان کرد: با خرد جمعی و یک کار محکم تیمی می توان به اهداف مورد نظر دست یافت.

گفتنی است در این نشست، مهرداد خان‌ماکو مدیر کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش و محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران نیز پیرامون موضوعات مطرح شده با همکاران به گفتگو نشستند.

 

به اشتراک بگذارید :