14 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ ۰۸:۰۶:۱۸
کد مطلب:  801922
در راستای اجرای سند تحول بنیادین و ساحت تربیت اقتصادی و حرفه ای و ترویج فرهنگ کارآفرینی مدرسه صورت پذیرفت
برگزاری اولین رویداد کارآفرینی دانش آموزی

صبح امروز (پنجشنبه دوم اسفند ماه )اولین رویداد کارآفرینی دانش آموزی با همکاری دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش ، معاونت امور زنان ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشگاه تربیت مدرس، معاونت آموزش متوسطه شهر تهران و مدیریت آموزش و پرورش منطقه 3 در دبیرستان فرزانگان 3 برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، دّری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران صبح امروز در اولین رویداد کارآفرینی با رویکرد سواد دیجیتالی و امنیت فضای مجازی که در دبیرستان فرزانگان منطقه 3 و با همکاری دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش برگزارگردید، با اشاره به اینکه این برنامه در جهت ترویج فرهنگ کارآفرینی تدارک دیده شده است، اظهارداشت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین و ساحت تربیت اقتصادی و حرفه ای و ترویج فرهنگ کارآفرینی مدرسه به عنوان فضای اجتماعی تعاملی مکلف است تا زنجیره ای از موقعیت های یادگیری تعالی بخش و بهبود دهنده را فراهم کند تا دانش آموزان شایستگی های لازم را برای درک و بهبود موقعیت خود و دیگران کسب نمایند و این توانمندی را از طریق برنامه درسی مصوب و برنامه های درسی مکمل به دست می آورند.

وی افزود: این رویداد آخر هفته نمونه ای از برنامه درسی مکمل برای تعمیق و یادگیری مفاهیمی در حوزه کسب  و کارهای دیجیتال ، سواد رسانه ، امنیت فضای مجازی و اینترنت اشیا می باشد و هدف اصلی آن ترویج فرهنگ کارآفرینی در دانش آموزان است تا مقوله ساختن مساله تاب آوری ابهام ، خلاقیت و نوآوری و ... را تمرین کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران بر تاثیر ارتباط کارآفرینی و سوادرسانه ای با توسعه پایدار تاکید نمود و گفت: رویداد کارآفرینی ویژه دانش آموزان که با همکاری دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات در حال انجام است در نوع خود اولین اتفاق جهت پیوند دادن دانش روزمره و عرصه علمی و تبدیل آن به یک کسب و کار می باشد.

همچنین دواری معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این برنامه اظهارداشت: فعالیت امروز نوجوانان، در قالب برنامه هایی که در مدارس و در گروه های همسن و هم سالان علاقمند به استفاده از فناوری در ارائه خلاقیت ها و نوآوری و استعدادهای آنان که به هم افزایی می انجامد از اتفاقات خوبی است که لازم است در حوزه ی آموزش و پرورش به آن توجه شود.

وی افزود: همایش امروز که با حضور دختران دبیرستان های مدارس منطقه 3 برگزار می گردد، بسیار هوشمندانه به عدالت آموزشی و جنسیتی توجه کرده است که خود قابل تامل و با اهمیت بودن توجه به این مسئله را یادآوری می کند. آنچه که حائز اهمیت است و در گروه های دانش آموزی دیده می شود، ارائه خلاقیت ها متناسب با نیاز بازار و مقرون به صرفه بودن در رقابت های داخلی و جهانی و امکان عرضه از طریق فضای مجازی می باشد

گفتنی است این برنامه در چهار ایتم امنیت فضای مجازی، سواد دیجیتال، اینترنت اشیا و سلامت الکترونیک در حال برگزاری است.

 
به اشتراک بگذارید :