10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ ۱۲:۴۷:۰۷
کد مطلب:  800890
شرکت ۴۰۰۰ دانش‌آموز ‌از آذربایجان‌شرقی در همایش ملی حفظ «جزء سی‌ام»

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی از شرکت چهار هزار دانش‌آموز دختر در همایش ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم خبر داد.

طاهر علمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، از شرکت چهار هزار دانش‌آموز دختر در همایش ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم خبر داد و گفت: این همایش پنجم اسفندماه سال جاری در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال برنامه ملی حفظ جزء سی‌ام در مدارس کشور اجرایی می شود که بر اساس ابلاغ وزارت آموزش و پرورش سهم استان آذربایجان شرقی۷۰ هزار نفر بود که با تلاش و برنامه‌ریزی مسئولان امر این تعداد به ۲۱۳ هزار نفر رسید.

علمی با بیان این که این تعداد، یک سوم جمعیت دانش‌آموزی استان را تشکیل می‌دهد، گفت: برای تجلیل از فعالان حفظ جزء سی‌ام، پنجم اسفندماه، همایش بزرگ چهار هزار نفری دانش‌آموزی در مصلای بزرگ امام(ره) برگزار می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اظهار کرد: از نواحی پنجگانه تبریز به تعداد هشتصد نفر دانش‌آموز دختر از هر ناحیه با لباس متحدالشکل در این همایش شرکت می‌کنند و در حاشیه این همایش نمایشگاه‌های مختلفی نیز تشکیل می‌شود.

به اشتراک بگذارید :