1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ ۱۰:۳۸:۲۷
کد مطلب:  800725
رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
  آموزش کارآفرینی، ماموریت اصلی آموزش و پرورش

رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش ماموریت اصلی آموزش و پرورش را آموزش کارآفرینی اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان پیمان شاهپوری اول اسفند ماه در گردهمایی تخصصی کارشناسان فنی و حرفه ای و کاردانش استان اصفهان که در اردوگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت:در  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دو راهکار به مقوله ی کارآفرینی و کارآفرینان تخصیص داده شده است که نشان از اهمیت موضوع دارد.

 پیمان شاهپوری ادامه داد: استقرار نظام خلاقیت و نوآوری در آموزش و پرورش در راستای تربیت جامع و بالندگی معنوی و اخلاقی و حمایت مادی و معنوی از مدیران، مربیان و دانش آموزان خلاق، نوآور و کارآفرینی است.

وی خلاقیت را نقطه آغاز نوآوری دانست و افزود: خلاقیت توانایی فردی است که می تواند به یک اختراع یا ایده بکر توسط فرد خلاق منجر  شود و بیشتر جنبه فکری و نظری دارد.

 پیمان شاهپوری بیان کرد: کارآفرینی ویژگی فردی است که با عزم راسخ و با وجود موانع بسیار در رساندن یک محصول و با ارائه خدمت جدیدی به بازار فرآیند نوآوری را با موفقیت هدایت می کند و در آموزش و پرورش آموزش کارآفرینی مد نظر است و در این راستا به مهارت عمومی و نگرشی، مهارت فنی و دانشی، مهارت مدیریتی و کارآفرینی باید توجه شود.

رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل تاکید کرد: آموزش و پرورش وظیفه سرمایه گذاری برای کارآفرینی ندارد بلکه آموزش مد نظر ما است و متاسفانه هنرستانهای کارآفرین متاسفانه به سمت تولید رفته اند که آسیب زا است.

به اشتراک بگذارید :